90 درصد تولید زعفران در خراسان رضوی می باشد

خانه   اخبار   90 درصد تولید زعفران در خراسان رضوی می باشد

90 درصد تولید زعفران در خراسان رضوی می باشد,فروش زعفران,قیمت زعفران,زعفران,صادرات زعفران,زعفران صادراتی,قیمت زعفران صادراتی

90 درصد تولید زعفران در خراسان رضوی می باشد

بله . بیش از 90 درصد تولید زعفران در خراسان رضوی می باشد . این را علی حسینی عضو شورای ملی زعفران پس از بازدید از تولیدی ها و کارگاه های بسته بندی زعفران در خراسان رضوی بیان کرد.

علی حسینی در بازدید از کارگاه‌های فرآوری و بهبود کیفیت زعفران در خراسان‌رضوی اظهار کرد : زعفران یکی از محصولات کشاورزی می باشد که سهم بسیار زیادی در صادرات دارد و صادرات زعفران ایران اولین محصول صادراتی می باشد که در دنیا به این میزاد صادر می شود.

90 درصد تولید زعفران در خراسان رضوی می باشد,فروش زعفران,قیمت زعفران,زعفران,صادرات زعفران,زعفران صادراتی,قیمت زعفران صادراتی

وی افزود : 90 درصد تولید زعفران در خراسان رضوی می باشد هرچند در استان های دیگر کشور مانند یزد , کرمان و … تولید و کشت آزمایشی زعفران انجام شده است اما کیفیت مطلوبی به دست نیامده است. او تصریح کرد تولید زعفران در مناطق نیمه کویری سردسیر و کم باران روییده می شود و در مناطقی که سرما بسیار زیاد و یا هوا رطوبت دار می باشد تولید زعفران مطلوبی نخواهیم داشت.

به گفته وی شهر هایی که رتبه های اول در تولید زعفران امسال را دارند باخرز , گناباد , قائن و کاشمر می باشد. وی گفت سالانه بین 100 تا 150 تن زعفران از کشور صادر می شود و مقدار بسیار زیادی نیز به ورت مسافری از کشور خارج می گرد که آماری از آن میزان وجود ندارد.

علی حسینی از ایجاد ایشتگاه های مناسب و بهداشتی برای خشک کردن و فراوری زعفران سخن به میان آورده است. او در طی بازدید از ایشتگاه فراوری زعفران در روستای حطیطه افزود این ایستگاه ها برای فراوری مستقیم زعفران توسط کشاورزان و مردم محلی دایر گردیده است که بسیار با استقبال کشاورزان و تولید کننده گان زعفران روبرو شده است. امید است با این عمل قیمت زعفران در کمترین میزان خود باشد و فروش زعفران به حد بالای خود برسد.

Comments are closed.