یکی از راصلی ترین خواص زعفران جلوگیری از نابینایی

خانه   خواص زعفران   یکی از راصلی ترین خواص زعفران جلوگیری از نابینایی

یکی از راصلی ترین خواص زعفران جلوگیری از نابینایی

 

 

یکی از تحقیقات محققان دانکشده لا آکویلا نشان از این دارد که زعفران می تواند موجب جلوگیری و حتی در مان کم بینای و نابینایی گردد. زعفران و خواص زعفران بسیار متفاوت و بسیار بوده به همین دلیل این محصول ماندگار در ایران هر ساله با زحمات زیاد تولید و فراوری می شود زیرا تولید زعفران و صادرات آن علاوه بر شناسایی خواص این محصول موجب ارز آوری در داخل کشور خواهد شد.

در این تحقیق که در ابتدا بر روی حیوانات و در مرحله بعدی بر روی بیمارانی که دچار مشکلات بینایی شده اند انجام شده است نشان داده است که زعفران و مواد موجود در آن می تواند موجب بهبود در مشکلات بینایی گردد.

محققان دانشکده لا آکویلا افزوده اند که زعفران دارای مواد خاصی است که موجب زنده نگه داشتن و همینطور انعطاف پذیر کردن سلول های چشم می گردد و همین موضوع باعث می شود تا از کاهش بینایی در اثر بیماری های مختلف مخصوصا بیماریی هایی که با افزایش سن ایجاد می شود جلوگیری کند.
زعفران یکی از گیاهان خشک شده ای است که ایران بزرگترین تولید کننده آن و همینطور با کترین قیمت زعفران این محصول را به فروش می رساند و صادرات زعفران ایرانی یکی مهترین موارد صادرات غیر نفتی می باشد.

بیماری های ماکولای چشمی که عموما در میان سالی و با افزایش سن ایجاد می شود , بیماران را دچار مشکلات بینایی می کند که این تحقیقات نشان داده است که افزودن زعفران در رژیم غذایی می تواند مانع ابتلای افراد به این بیماری ها گردد.

Comments are closed.