یکی از بزرگترین خواص زعفران , درمان آلزایمر

خانه   خواص زعفران   یکی از بزرگترین خواص زعفران , درمان آلزایمر

یکی از بزرگترین خواص زعفران , درمان آلزایمر

 

زعفران یکی از گیاهانی است که همیشه در زمینه طب اثر داشته و در این روز ها نیز شرکت های تولیدی دارویی در خارج از کشور به این اصل پی برده اند و به همین دلیل صادرات زعفران روز به روز رو به افزایش بوده و همینطور البته جدای از موضوع غیر واقعی بودن قیمت زعفران صادراتی , در خارج از کشور زعفران قیمت بسیار بالاتری از قیمت تولید وقیمت فروش زعفران در داخل ایران به خرید و فروش می رسد. 

 

یکی از خواص بسیار مهم  وبزرگ زعفران درمان آلزایمر می باشد. آلزایمر و یا فراموشی بیماری است که در افراد کهنسال به وفور دیده شده و درجات مختلفی از بسیار خفیف تا بسیار شدید دارد . این بیماری که یکی از معضلات امروزی بشر است روز به روز رو به گسترش بوده و همینطور تا به الان درمان قطعی برای آن وجود ندارد. 

الیته گروهی از محققان اسپانیایی به این نتیجه رسیده اند که زعفران به دلیل دارا بودن موادی مانند سافرانال , کروسین و پیکروکروسین دارای خاصیت ضد فراموشی بوده که به در مان آلزایمر و همینطور جلوگیری از ابتلا به این بیماری اثر گذار است. مصرف مداوم زعفران در زژیم غذایی تعدادی از افراد که مبتلا به آلزایبمر بودند موجب بهبودی 30 درصدی نسبت به ماه های گذشته را داشتند. 

 

این موضوع نشان می دهد که مصرف مداوم زعفران در رژیم غذایی و مصرف مداوم زعفران به صورت دم نوش بسیار موثر و موجب جلوگیری و درمان بیماری آلزایمر می گردد.

 

 

 

Comments are closed.