کشف 50 کیاوگرم فروشنده زعفران تقلبی

خانه   اخبار   کشف 50 کیاوگرم فروشنده زعفران تقلبی

کشف 50 کیاوگرم فروشنده زعفران تقلبی

خوب زعفران یکی از دلایل محبوبیت آن در ایران و خارج از ایران خواص بی انتهای این گیاه می باشد که باعث می شود کشاورزان زیادی رنج کشت این گیاه را بر تن و جان بخرند. کشت , چیدن و پاک کردن و خشک کردن زعفران مانند جمع کردن سوزن در کاه دان می باشد. قیمت زعفران به همین دلیل بسیار با ارزش است که رنج بسیار زیادی در تهیه و آماده سازی این محصول کشیده می شود.

فروشندگان زعفران نیز مانند هر صنف دیگر خوب و وبد دارند البته افراد بسیار زیادی که تلقلبات زعفران را پیشه خود کرده اند به صورت رسمی به فعالیت فروش زعفران و یا صادرات زعفران نمی پردازند و تنها به صورت یک دلال در تلاطم بازار پیچ می خورند و منتظر افزایش قیمت زعفران هستند تا کالاهای دروغین خود را به قیمت بالاتری به فروش برسانند.

نطنز و اصفهان نیز از این موضوع در امان نمانده است و رییس اداره صنعت و معدن و تجارت اصفهان اعلام کرده است که در اواخر ابام ماه صفر دوره گردی در امام زاده علی عباس ( ع) به فروش زعفران به صورت بساط و بدون مکان ثابت می پرداخته است که ماموران نظارت بر بازار به وی مشکوک شده و از این دوره گرد اصفهانی 45 ساله میزان 50 کیلوگرم زعفران تقلبی دریافت شده است. این میزان زعفران تقلبی مطمعنا ضربه زیادی به سلامتی افراد زیادی می زد در صورتی که در بین مردم به فروش می رسید.

البته این مرد از فروش زعفران به چه میزان در قبل تر سخن نگفته است. مواد موجود در این زعفران تقلبی میزان زیاد علف هرز و رنگ ها و طعم دهنده های غیر مجازی بوده است که باعث سرطان زایی بوده و مشکلات بسیار زیادی برای سلامت افراد ایجاد می کرده است. متاسفانه علت اصلی این تقلبات بالا بودن قیمت زعفران و همینطور تشخیص سخت تقلبات در این گیاه.

رییس اداره صنعت و معدن اصفهان افزود که زائران و شهروندان گرامی در هنگام ورود به شهر های توریستی سعی بفرمایند از دوره گردان هیچ گونه مواد غذایی خریداری نکند زیرا به احتمال بسیار قوی این محصولات مشکلات بهداشتی بسیار زیادی به همراه دارند.

امیدواریم با نظارت بیشتر در امر فروش زعفران و همینطور نظارت بیشتر مردم در خرید زعفران از مکان های مناسب و بهداشتی این گونه اتفاقات به حداقل خود برسد.

Comments are closed.