پودر زعفران همان خواص را دارد؟

خانه   اخبار   پودر زعفران همان خواص را دارد؟

پودر زعفران همان خواص را دارد؟

سوالی که بسیاری از افراد مخصوصا کسانی که دستی در آتش آشپزی دارند می پرسند. پودر زعفران همان خواص زعفران را دارد؟ البته که این سوال بر می گردد به اینکه چه نیازی از زعفران داشته باشید به طور مثال اگر منظور شما تنها رنگ دهی است که بله همان رنگ دهی زعفران را دارد البته با این شرط که پودر زعفران کاملا خالص باشد و مشتق از مواد دیگری جز زعفران نباشد.

در وحله اول ما پیشنهادی به خرید پودر زعفران به تنهایی نداریم. چرا؟ زیرا پودر زعفران و نرمه زعفران در مبحث حرفه ای به عنوان ضایعات و کاهش دهنده قیمت زعفران محسوب می شود و همینطور اعث افت کیفیت زعفران در مبحث حرفه ای می شود. منظور از مبحث حرفه ای سخن از صادرات زعفران و همینطور فروش زعفران عمده می باشد.

اما شاید برخی بگویند زعفران نرمه ارزان تر است و برای من که برای آشپزی استفاده می کنم تفاوتی ندارد. زعفران دارای انواع روغن فرار است که باعث می شود عطر و طعم و همینطور رنگ دهی زعفران را شامل شود. هنگامی که زعفران به صورت نرمه در آید مطمعنا احتمال از دست رفتن این روغن های فرار بسیار بیشتر از حالت رشته ای است.

البته تاثیر چندانی بر روی رنگ دهی زعفران نمی گذارد اما تاثیر زیادی در خواص طبی و همینطور عطر و طعم آن دارد. به همین دلیل نیز پیشنهاد می کنیم که زعفران را تنها در هنگام مصرف آسیاب کنید.

ذکر این موضوع نیز خالی از لطف نیست که پودر زعفران بسیار مناسب برای کلاه برداری وتقلب است زیرا خریداران نمی توانند متوجه شوند که دقیقا این نوع زعفران پودر شده کاملا خالص است یا خیر و تنها در آزمایشگاه مشخص می شود که اصالت این پودر صحت دارد یا نه. پیشنهاد زعفران روحانی این است که تا حد ممکن از خرید پودر زعفران اجتناب کنید مگر این پودر مراحل خاصی را برای فرآوری با محصولی دیگر طی کرده باشد که این موضوع نیز در بحثی دیگر به آن پرداخته می شود.

Comments are closed.