وقتی Unido به کمک تولیدکنندگان زعفران می آید

خانه   اخبار   وقتی Unido به کمک تولیدکنندگان زعفران می آید

وقتی Unido به کمک تولیدکنندگان زعفران می آید

متاسفانه این روز ها از شنیدن برخی اخبار شوک زده می شویم ئ افسئس میخوریم که کشور بزرگی مانند ایران نیازی به سازمان های بین المللی برای بهبود بخشیدن به تولید تولیدکنندگان زعفران داخلی ندارد. اما در واقعیت اینطور نیست. Unido سازمان بین المللی صنعتی ملل متحد سازمانی می باشد که به کشور های در حال پیشرفت که نیاز به همیاری در امر فقر زدایی و اشتغال زایی در زمینه های مختلف تولید دارند کمک می کند.

امسال نیز یونیدو با ایجاد دفتری در شهر کاخک اعلام کرده است که سعی دارد تا به تولیدکنندگان زعفران برای تولید هرچه با کیفیت تر این محصول کمک . این سازمان قرار است تا خشک کن های استاندارد را در دفتر گناباد وارد کرده تا کشاورزان زعفران و همینطور تولیدکنندگان زعفران برای خشک کردن و آماده سازی هرچه بهتر زعفران زیر نظارت این سازمان تلاش کنند.

در حال حاضر متاسفانه به دلیل تغییرات آب و هوایی , تولید زعفران کاهش پیدا کرده و همینطور مشکلاتی که دلالان در بازار زعفران به وجود آورده اند موجب شده است تا قیمت زعفران حباب بسیار زیادی داشته باشد و این تفاوت قیمت از زمین کشاورزی تا مرحله خرید مصرف کننده بسیار متفاوت خواهد بود که سود کلان در جیب دلالان بازار می رود . مشکلی که موجب شده است تا صادرات زعفران و همینطور خرید و فروش زعفران نیز دچار مشکل گردد.

در حال حاضر برخی مناطق خراسان رضوی و خراسان جنوبی تولید کمی داشته اند به خصوص زعفزان قاینات و مناطق اطراف دچار کاهش تولید تا میزان 30 درصد شده اند. امیدواریم با تدبیر و همیاری دولت دیگر شاهد چنین مشکلاتی در بازار زعفران نباشیم.

Comments are closed.