وضعیت قیمت زعفران و صادرات زعفران در ایران

خانه   اخبار   وضعیت قیمت زعفران و صادرات زعفران در ایران

وضعیت قیمت زعفران و صادرات زعفران در ایران

طی اخبار و آمار به دست رسیده توسط نایب رییس اتحادیه زعفران وضعیت قیمت زعفران و صادرات زعفران در ایران در نه ماهه اخیر بیان شده است که به شرح ذیل می باشد. در ابتدا خبر خوش در مورد صادرات زعفران و فروش زعفران در خارج از کشور با روی کار آمدن دولت تدبیر بسیار رونق پیدا کرده است که آمار ها نشان دهنده افزایش صادرات زعفران به خصوص زعفران خراسان جنوبی و زعفران قاینات بسیار رواج پیدا کرده است.

طبق گزارشات ایسنا طی 9 ماهه گذشته امسال 85 تن زعفران به ارزش 125 میلیون دلار به 30 کشور جهان بوده است که در چندی قبل نیز کشور آمریکا نیز به لیست صادرکنندگان زعفران اضافه گردیده است و با خرید زعفران ایران پورت تجاری صادرات زعفران به این کشور باز شده است. در مورد این خبر می توانید اینجا به شرح بخوانید.

پیش تر آمریکا که یکی از بهترین خریداران زعفران قائنات بود به دلیل تحریم های مختلف خرید زعفران را از ایران قطع کرده و این محصول را از کشور های دیگر با قیمت زعفران بالاتر خریداری می کرده است.

علی حسینی همچنین افزود کشور های وارد کننده زعفران ایران به حدود 30 تعداد رسیده که تا به الان دقیقا 85 هزار و 276 کیلوگرم زعفران به این کشور های صادر شده است که موضوع صادرات زعفران به صورت مستقیم به این کشور ها در صدر دستور کار اتحادیه قرار گرفته است تا ارتباط تنگاتنگی بین کشاورزان و صادرکنندگان زعفران وجود داشته باشد.

کشور هایی که فروش زعفران از ایران در حال رواج است کشور هایی است مانند : روسیه , آلمان , انگلیس , فرانسه , ایتالیا , سوییس , امارات , بحرین , کویت , عمان , سوئد و … می باشد.

در حال حاضر قیمت زعفران و صادرات زعفران در ثباتی نسبی قرار دارد که امیدواریم با راه اندازی بانک زعفران مشکل نوسانات زعفران نیز از بین رفته باشد.

Comments are closed.