هزینه‌ بالای برداشت زعفران

خانه   اخبار   هزینه‌ بالای برداشت زعفران

هزینه‌ بالای برداشت زعفران

همانطور که میدانید تولید زعفران بسیار هزینه بر است و قیمت بالای فروش این محصول نیز به دلیل هزینه های بالای تولید است .

علت این امر در نحوه برداشت این محصول میباشد که به صورت سنتی و دستی انجام میشود .

برای رفع این مشکل و افزایش کیفیت بهداشت و سلامتی محصول و افزایش تولید بهترین راه حل برای کشاورزان زعفران کار و خریداران محصول مکانیزاسیون برداشت زعفران است .

مکانیزاسیون برداشت به معنای این است که دستگاه گل های زعفران را گرفته و قسمت قسمت کند و پوشال ها و … جدا جدا شوند و در نهایت پس از خشک کردن در خروجی دستگاه زعفران را بصورت جدا تحویل دهد .

در حال حاضر دستگاه های بسته بندی برای زعفران در داخل کشور موجود و قابل دسترسی است اما دستگاهی برای مکانیزاسیون برداشت موجود نیست .

برای تولید وساخت دستگاه های برداشت هزینه هایی صورت گرفته و با کشور های صنعتی مانند فرانسه و آلمان در زمینه ساخت چنین دستگاههایی صورت گرفته است .

با ساخت و تولید عمده این دستگاه ها هزینه های برداشت کمتر شده و به همین دلیل قیمت محصول نیز در بازار پایینتر می آید . علت بالا بودن قیمت زعفران در بازار به این علت است که 75 درصد قیمت هزینه تولید محصول شده است .

با ساخت و تولید دستگاه بزودی هزینه های خرید و فروش زعفران پایینتر خواهد آمد و با بوجود آمدن این موضوع کیفیت و سلامت و بهداشت محصولات بالاتر رفته و صادرات این محصول بسیار بیشتر میشود .

Comments are closed.