هزینه‌ بالای برداشت زعفران

خانه   اخبار   هزینه‌ بالای برداشت زعفران

زعفران,زعفران قیمت,صادرات زعفران,زعفران بسته بندی,زعفران عمده,زعفران سرگل,زعفران نگین,فروشندگان زعفران

زعفران,زعفران قیمت,صادرات زعفران,زعفران بسته بندی,زعفران عمده,زعفران سرگل,زعفران نگین,فروشندگان زعفران

هزینه‌ بالای برداشت زعفران

همانطور که میدانید تولید زعفران بسیار هزینه بر است و قیمت بالای فروش این محصول نیز به دلیل هزینه های بالای تولید است .

علت این امر در نحوه برداشت این محصول میباشد که به صورت سنتی و دستی انجام میشود .

برای رفع این مشکل و افزایش کیفیت بهداشت و سلامتی محصول و افزایش تولید بهترین راه حل برای کشاورزان زعفران کار و خریداران محصول مکانیزاسیون برداشت زعفران است .

مکانیزاسیون برداشت به معنای این است که دستگاه گل های زعفران را گرفته و قسمت قسمت کند و پوشال ها و … جدا جدا شوند و در نهایت پس از خشک کردن در خروجی دستگاه زعفران را بصورت جدا تحویل دهد .

در حال حاضر دستگاه های بسته بندی برای زعفران در داخل کشور موجود و قابل دسترسی است اما دستگاهی برای مکانیزاسیون برداشت موجود نیست .

برای تولید وساخت دستگاه های برداشت هزینه هایی صورت گرفته و با کشور های صنعتی مانند فرانسه و آلمان در زمینه ساخت چنین دستگاههایی صورت گرفته است .

با ساخت و تولید عمده این دستگاه ها هزینه های برداشت کمتر شده و به همین دلیل قیمت محصول نیز در بازار پایینتر می آید . علت بالا بودن قیمت زعفران در بازار به این علت است که 75 درصد قیمت هزینه تولید محصول شده است .

با ساخت و تولید دستگاه بزودی هزینه های خرید و فروش زعفران پایینتر خواهد آمد و با بوجود آمدن این موضوع کیفیت و سلامت و بهداشت محصولات بالاتر رفته و صادرات این محصول بسیار بیشتر میشود .

Comments are closed.