نقل و انتقال پیاز زعفران بدون مجوز جهاد کشاورزی ممنوع است

خانه   اخبار   نقل و انتقال پیاز زعفران بدون مجوز جهاد کشاورزی ممنوع است

معاون فرماندار گناباد:
نقل و انتقال پیاز زعفران بدون مجوز جهاد کشاورزی ممنوع است

خبرگزاری فارس: معاون فرماندار گناباد گفت: هر گونه نقل و انتقال پیاز زعفران باید با مجوز جهاد کشاورزی شهرستان گناباد باشد و در غیر این صورت قاچاق محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از گناباد، جواد محمدی ظهر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گناباد که در محل فرمانداری برگزار شد به موضوع زعفران و جلوگیری از قاچاق پیاز این گیاه مهم اشاره و اظهار کرد: هر گونه نقل و انتقال پیاز زعفران باید با مجوز جهاد کشاورزی شهرستان گناباد باشد، در غیر این صورت قاچاق محسوب می‌شود.

وی گفت: ورود و خروج گونه‌های جانوری وحشی از شهرستان گناباد به استناد قانون شکار و صید باید با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست و اخذ مجوز بهداشتی از سازمان دامپزشکی صورت بگیرد، بنابراین دستگاه‌های مربوط باید بر مبادله گونه‌های جانوری وحشی نظارت کنند تا مانع قاچاق حیوانات وحشی شوند.

معاون فرماندار گناباد افزود: گسترش این پدیده خطری جدی برای ذخایر ژنتیکی و سرمایه‌های ملی کشور محسوب می‌شود.

محمدی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست، نهادهای امنیتی و انتظامی و بهداشتی شهرستان نهایت تلاش و کوشش خود را در راستای برخورد با هر گونه قاچاق گونه‌های جانوری و اجزای آنها به‌کار گیرند.

معاون فرماندار گناباد بیان داشت: تیم بازرسی از مصرف ‌کنندگان فرآورده‌های نفتی در شهرستان فعال و با انجام بازدیدهای مشترک اقدامات خود را در قالب فرم‌های ارسالی از کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به صورت ماهیانه منعکس کند.

وی ادامه داد: بخشداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان گناباد در ارتباط با شناسایی محل‌های غیر قانونی دپوی سوخت در زمین‌های کشاورزی، کارگاه‌های بزرگ، پروژه‌های عمرانی و زمین‌های بلاصاحب، سازمان تعزیرات حکومتی و فرمانداری را یاری دهند.

معاون فرماندار گناباد هم‌چنین بر انجام بازدیدهای مستمر و گرفتن گزارش عملکرد از تحویل‌گیران سوخت نظیر موسسات کرایه اتومبیل و دارندگان کارت هوشمند سوخت و جایگاه‌های عرضه بنزین و گازوئیل تاکید کرد.

محمدی تصریح کرد: تمام اعضا نسبت به پشتیبانی اطلاعاتی دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدام کنند.

وی گفت: به منظور جلوگیری از خروج آرد از شهرستان موضوع بررسی و موارد قانونی برای ایجاد وحدت رویه در این خصوص از مبادی ذی‌ربط اخذ و جهت اجرا به کمیسیون اعلام شود.

Comments are closed.