ممنوعیت حمل زعفران در حج !!

خانه   اخبار   ممنوعیت حمل زعفران در حج !!

ممنوعیت حمل زعفران در حج !!

زعفران ایرانی در هر زمان و در هر مکانی محبوبیت زیادی داشته و همین موضوع باعث می شود که گاهی برخی از زائران خانه ی خدا فکر فروش زعفران و صادرات زعفران به صورت چمدانی را در سفر حج خود داشته باشند. موضوعی که علاوه بر کاهش کیفیت زعفران صادراتی باعث بر هم زدن قیمت زعفران و همینطور ایجاد ضعف در صادرات و فروش زعفران می گردد.

هرچند این میزان به مقدار ناچیزی بوده اما همین موضوع نیز باعث شده است تا عربستان سعودی در اقلام ممنوعه خود زعفران ایرانی را نیز قرار دهد و زائران خانه خود در هنگام ورود به عربستان نباید به هیچ میزان زعفران همراه خود داشته باشند.

همینطور در دیگر قوانین اعلام شده سنگ های قیمتی و کالا های تجاری به گونه ای که کالا به صورت تجاری محسوب گردد ممنوع بوده و مشاهده این امر در فرودگاه مقصد می تواند مشکلاتی را برای فرد حامل و همینطور محموله مورد نظر وارد سازد.

زعفران یکی از گیاهانی است که در کشور عربستان سعودی خواهان زیادی داشته و سالانه میزان زیادی از زعفران ایران به خصوص زعفران قائنات به کشور عربستان صادرات شده و ارز آوری مناسبی در مورد محصول زعفران در کشور های عربی در سال های گذشته دیده شده است.

Comments are closed.