مصرف زعفران در دوران بارداري خوب يا بد؟

خانه   دسته‌بندی نشده   مصرف زعفران در دوران بارداري خوب يا بد؟

مصرف زعفران در دوران بارداري خوب يا بد؟

از قديم الايام زعفران ايراني و مصرف آن در طب سنتي به خوبي ديده مي شده است. هم اکنون نيز در کشورمان مي توان زعفران را در مصارف درماني به صورت سنتي و مدرن مشاهده کرد که نقش مهمي دارد. البته صادرات زعفران و اشتياق خريد زعفران توسط کشور هاي خارجي نيز گواهي از خاصيت بالاي اين گياه دارد.

زعفران به دليل مواد موجود در آن بسيار در امر قاعده آوري و تسهيل عادات ماهيانه تاثير گذار است و در برخي بيماري ها براي تسهيل مشکلات عادات ماهانه از دمنوش زعفران استفاده مي شود. اما گاهي با دو سوال مواجه مي شويد که دو پاسخ مختلف دارد که موجب گمراهي بسياري از افراد مي گردد. برخي اعلام مي کنند مصرف زعفران در دوران بارداري ممنوع بوده و موجب سقط جنين مي شود و همينطور برخي نيز معتقدند که موجب تسهيل در وضع حمل مي گردد.

در حقيقت امروز ما به اين موضوع مي پردازيم. به دليل خاصيت قاعده آوري زعفران , موضوع سقط جنين و شکلات بارداري کاملا صحيح مي باشد اما تنها در چند ماه ابتداي بارداي. عموما مصرف زعفران تا ماه هفتم بارداري و گاهي نيز تا ماه هشتم بارداري توصيه نمي شود , بلکه موجب سقط جنين و مشکلات ژنتيکي در نوزاد مي گردد. به همين دليل بانوان باردار نبايد از زعفران در دوران 8 ماهه اول بارداري استفاده کنند.

اما موضوع دوم به دليل خاصيت تسهيل در وضع حمل توسط تاثيرات گياه زعفران از ماه هشتم بارداري مصرف زعفران به صورت مداوم در غذا و يا دمنوش ها توصيه مي گردد. البته ميزان مصرف زعفران نبايد مزان چشمگيري بوده و ميزان مصرف در روز به مقدار ناچيزي بسنده مي کند. اين موضوع باعث مي گردد تا در زمان وضع حمل عمل وضع حمل تسهيل گردد و به دليل خواص زعفران انقباض عضلات رحم بهتر و راحت تر انجام گردد و موجب کاهش درد و تسهيل در بارداري گردد. لذا مصرف زعفران در دوره ماه آخر بارداري به صورت مداوم و ميزان نا چيز توصيه مي شود.

 

 

Comments are closed.