قیمت زعفران همچنان در حباب بی خیالی

خانه   اخبار   قیمت زعفران همچنان در حباب بی خیالی

قیمت زعفران همچنان در حباب بی خیالی

اگر یکی از خوانندگان این قسمت وبسایت زعفران روحانی باشید باید به اندازه کافی در مورد زعفران و اطلاعات پیرامون آن بدانید. متاسفانه یکی از مشکلاتی که در این روز ها گریبان گیر زعفران و جامعه تولید و فروشندگان زعفران می باشد قیمت آن است می توان در جمله ای گفت قیمت زعفران همچنان در حباب بی خیالی بوده و بعد از بیشتر از یک ماه هنوز قیمت زعفران نزولی نداشته و متاسفانه همین موضوع مشکلاتی را برای فروشندگان و صادر کنندگان زعفران ایجاد کرده است.

زعفران یکی از محصولات استراتژیکی برای کشور عزیزمان ایران می باشد که البته این موضوع برای برخی افراد چندان مهم نبوده و با احتکار این محصول تنها خواسته ای جز سود برای خود ندارند.

حدود یک ماه می گذرد که بعد از ورود به سال 1393 قیمت زعفران دچار تلاطم شده و به دلیل عدم حمایت دولت و عدم ایجاد بانک زعفران مسئولین نتوانسته اند قیمت زعفران را که افزایشی حدود 450.000 تومانی در هر یک کیلو داشته است را کاهش دهند. همین روند نیز بر صادرات زعفران اثر گذاشته و علاوه بر فروش زعفران در داخل کشور مشکلاتی نیز برای فروش خارجی ایجاد کرده است.

تنها کاری که از توان فروشندگان و تولید کنندگان بر می آید صبر می باشد زیرا این موضوع تنها چاقویی بی دسته در دستان تولیدکنندگان می باشد.

Comments are closed.