قیمت زعفران در دست دلالان زعفران خراسان

خانه   اخبار   قیمت زعفران در دست دلالان زعفران خراسان


قیمت زعفران در دست دلالان زعفران خراسان

متاسفانه این روز ها شاهد تغییرات قیمت زعفران می باشیم که مشکلات زیادی را برای تمام بخش های این تجارت در بر داشته است . از ایجاد مشکل برای تولید کنندگان تا بخش صادرات زعفران و تغییرات و نوسانات قیمت , مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

رییس اتحادیه صادرات زعفران در مصاحبه با خبرنگار ایسنا اعلام کرده است متاسفانه عدم حمایت دولت از بخش تولید و فروش زعفران باعث می گردد تا به طور غیر مستقیم باعث حمایت از دلالان گردد و نبض قیمت زعفران در دست دلالان قرار گیرد. در حال حاضر تعداد کارگاه های مجوز دار در زمینه فرآوری و بسته بندی زعفران کمتر از تعداد دلالان بوده و یکی از این دلایل عدم اجرای اجباری بودن استاندارد زعفران می باشد که البته در طرح جامع زعفران در رفع چنین مشکلاتی تلاش شده است که البته هنوز در این زمینه تصمیمی گرفته نشده است.

همچنین میری افزوده است که در دولت یازدهم موانع صادرات زعفران و فروش زعفران در خارج از کشور برداشته شده است اما متاسفانه مشکلاتی در زمینه خرید زعفران در داخل کشور ایجاد شده است که تا زمانی که بانک زعفران و دیگر تمهیدات برای رشد این تولیدات صورت نگیرد قیمت زعفران در دست دلالان خواهد بود.

متاسفانه دلالان به دلیل عدم نظارت ارگانی بر فعالیت آن ها می توانند زعفران را با قیمت دلخواه خود بخرند و باعث افزایش قیمت زعفران و همینطور مشکلاتی برای صادرات زعفران گردند.

Comments are closed.