قیمت زعفران در حال صعود است , صادرات زعفران چطور

خانه   اخبار   قیمت زعفران در حال صعود است , صادرات زعفران چطور

قیمت زعفران در حال صعود است , صادرات زعفران چطور

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی : قیمت زعفران در حال صعود است , صادرات زعفران چطور ؟ مطمعنا تمامی ما خوشحال و خرسند خواهیم شد اگر بدانیم که میزان صادرات زعفران و آمار صادرات زعفران به رقم بالایی برسد.

رضازاده در مصاحبه خود افزوده است : در خراسان جنوبی میزان 617162 تن محصولات باغی در شهرستان های قائن و دیگر شهر های خراسان جنوبی به میزان ارزش 3.710.000.000 تومان تولید شده است که این خبری خوش در مورد تولیدات کشاورزی می باشد اما متسافانه دوباره به دلایل مختلفی قیمت زعفران رو به افزایش می باشد.

افزایش قیمت زعفران ( Iranian Saffron price ) دلایل مختلفی دارد که مطمعنا مستقیم یا غیر مستقیم بر روی فروش زعفران و همینطور صادرات زعفران اثر خواهد گذاشت . دلیل اصلی افزایش قیمت زعفران وجود دلالان و افرادی می باشد که از آب گل آلود ماهی گرفته و با ذخیره و انبار کردن زعفران باعث کاهش عرضه این محصول و افزایش قیمت آن خواهند شد.

در صورتی که تمامی کشاورزان و افرادی که به طور مستقیم در امر تولید و فروش زعفران دست دارند با همکاری هم مانع عمل احتکار این محصول استراتژی نشویم مطمعنا علاوه بر افزایش میزان صادرات زعفران مانع افزایش قیمت زعفران در داخل کشور و همینطور خارج از ایران خواهیم شد.

زعفران ایران محصولی است که این کشور بیشترین میزان تولید و صادرات آن را داشته و میزان 96 % تولید زعفران دنیا در ایران انجام می گردد.

Comments are closed.