فروش و خرید زعفران در تالار نقره ای ادامه خواهد داشت

خانه   اخبار   فروش و خرید زعفران در تالار نقره ای ادامه خواهد داشت

فروش و خرید زعفران در تالار نقره ای ادامه خواهد داشت

 

متاسفانه در حال حاضر فروش و خرید زعفران ایرانی بدون توجه مسئولین در داخل و خارج از کشور بدون امانات کافی انجام می گیرد. یکی از مشکلاتی که در زمینه صادرات زعفران ایران وجود دارد فله فروشی آن می باشد که خرید زعفران به صورت فله یکی از امتیاز های بزرگی است که کشور های رقیب از صادرکنندگان دریافت می کنند. زعفران به عنوان یک کالای مهم و اساسی در زمینه ارز آوری اهمیت بسیار زیادی در دنیای امروز داشته و این گیاه ارزشمند امکان ارز آوری و درآمد زایی زیادی برای درآمد های غیر نفتی برای کشور خواهد داشت.

اما متاسفانه در حال حاضر کشور ایران در زمینه فروش و
ن بدون نظارت مسئولان بوده و دلالان بازار زعفران قیمت زعفران را در دست داشته و همینطور صادرات زعفران عموما به صورت فله می باشد که موضوع زعفران فله و زعفران بسته بندی نا مناسب یکی از بزرگترین مشکلات صادرات زعفران ایرانی است.

زعفران در حال حاضر مدت کوتاهی است که در تالار داخلی بورس کالا در خرید فروش اولیه به سر می برد ه البته با توجه به گفتمان با مسئولین این موضوع در آینده می تواند علاوه بر زمینه چینی در مورد خرید زعفران به صورت قانون مند تر همینطور به صادرات زعفران و فروش زعفران با نظارت کافی کمک کند. در حال حاضر به صورت محدود و آزمایشی این محصول بین خریدار و فروشندگان زعفران در حال آزمایش می باشد.

Comments are closed.