بازار فروش زعفران در حیله دلالان قیمت زعفران

خانه   اخبار   بازار فروش زعفران در حیله دلالان قیمت زعفران

بازار فروش زعفران در حیله دلالان قیمت زعفران

متاسفانه این روز ها یکی از بازار هایی که به شدت در حال آسیب دیدن هست بازار فروش زعفران و همینطور صادرات زعفران می باشد . چرا که دلالان حیله گر در این بازار با ایجاد نابسمانی در بازار باعث افزایش چشمگیر قیمت زعفران شده اند.

فروش و صادرات زعفران , یک محصول استراتژیک در کشور ایران که بزرگ ترین تولیدکننده زعفران نیز به شمار می آییم دارای عدم ثبات عجیب و مخربی شده است . موضوعی که می تواند آسیب هایی را به صنعت صادرات و بسته بندی زعفران وارد آورد که ماه ها زمان نیاز باشد تا این ضرر ها جبران گردند. متاسفانه به دلیل عدم حمایت دولت از اجرای طرح های مناسب شورای ملی زعفران درباره خرید زعفران از کشاورز و فروش آن بدون واسط و جلوگیری از ورود دلالان به بازار زعفران باعث شده است تا این بازار این روز ها رنگ ثبات و رونق را در خود نبیند.

متاسفانه برخی دلالان توانسته اند با سرمایه گذاری در این بخش و کاهش زعفران عرضه شده در بازار باعث افزایش قیمت و شایعاتی نظیر کمبود زعفران شوند و پس از افزایش قیمت زعفران سود های میلیاردی از این معامله ناسالم داشته باشند . صادرات زعفران یکی از بزرگترین موضوعاتی است که در کشور انجام گرفته به گونه ای که با کاهش مشکلات مختلف در مورد فروش زعفران ایرانی در خارج از کشور صادرات زعفران در ماه فروردین 93 نزدیک به 30 درصد افزایش داشته باشد . البته بی شک این تغییرات قیمت به این شکل و به صورت لحظه ای باعث می شود تا خریداران زعفران با ضرر های هنگفت مجبور به ادای قرارداد های خود با خریداران زعفران خارجی گردند .

متاسفانه ثبات در قیمت بازار زعفران رنگ باخته و چه خوب است که باز هم نگاهی به طرح جامع شورای ملی زعفران برای جلوگیری از این چنین اتفاقاتی بیندازیم و در سایه حمایت دولت این طرح را پشتیبانی کنیم .

Comments are closed.