فاطمی امین: روی کیفیت زعفران باید بیشتر کار شود

خانه   اخبار   فاطمی امین: روی کیفیت زعفران باید بیشتر کار شود

روی کیفیت زعفران باید بیشتر کار شود

خبرگزاری فارس: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای بهبود در بازار زعفران باید روی کیفیت این محصول کار بیشتری صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سیدرضا فاطمی امین ظهر امروز در حاشیه دیدار با جمعی از زعفران‌کاران شهرستان باخرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اهمیت این محصول ممتاز باید در تنوع کاربردهای آن کارهای بیشتری از سوی مسئولان امر صورت پذیرد.
وی تصریح کرد: با افزایش کیفیت این محصول به تدریج شاهد رشد و ارتقای بازار زعفران در داخل کشور خواهیم بود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از سطح زیر کشت این محصول باید میزان بسیار بیشتری برداشت شود، افزود: در حال حاضر به صورت میانگین از هر هکتار زمین زعفران تنها 3.5 کیلوگرم برداشت حاصل می‌شود.
وی توضیح داد: با این حال با بهبود و اصلاح الگوی کشت این میزان را می‌توان به بیش از 10 برابر موجود نیز افزایش داد.
فاطمی‌ امین با اشاره به فعالیت بیش از 100 هزار خانوار در صنعت زعفران کشور، اعلام کرد: همین امر نشان‌دهنده اهمیت این موضوع بوده که باید توجه بیشتر به آن صورت پذیرد.
وی با تأکید بر این مطلب که نباید نگران بازارسازی‌های کشورهای دیگر در حوزه زعفران عنوان داشت: باید با تقویت تولید محصول زعفران در کشور زمینه صادرات و همچنین مصرف بیشتر مردم را ارتقا بخشید.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: در صورت کار کردن بیشتر روی فرآوری و تنوع بخشیدن به مصرف زعفران می‌توان بسیاری از مشکلات در این زمینه را مرتفع کرد.
وی جهانی‌شدن تصمیمات در این حوزه را خواستار شد و بیان داشت: در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز برنامه‌های جامعی برای این امر تدارک دیده شده است.
فاطمی‌امین با اشاره به استقبال زیاد مردم از محصولات کاکائویی در ایران، ابراز تأسف کرد: با این حال محصولی چون گز به میزان کاکائوجات که هیچ ریشه داخلی نیز ندارد مورد استقبال عمومی قرار نگرفته است.
وی با تاکید بر این مطلب که بیشترین کار باید روی برند‌سازی زعفران صورت گیرد، گفت: در طول سال‌های اخیر نیز کارهای نسبتاً خوبی در این رابطه انجام شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کاهش برداشت محصول زعفران در سال جاری، افزود: سال گذشته بیش از 85 تن محصول زعفران از کشور ایران به سایر کشورها صادرات شد.
وی ارزش قیمتی این میزان را بالغ بر 255 میلیون دلار ذکر کرد و یادآور شد: با مصوبات دولت و مجلس، بسته‌بندی‌های زیر یک گرم زعفران و صادرات آن دارای هشت درصد جایزه صادراتی می‌شود.
فاطمی‌امین خاطرنشان کرد: سازمان توسعه صادرات ایران حمایت‌های بسیار خوبی را در این خصوص انجام می‌دهد.
وی تعداد صادرکنندگان زعفران را حدود 40 نفر برشمرد و توضیح داد: از سه ماه گذشته یک برنامه راهبردی برای زعفران در نظر گرفته شده است.

Comments are closed.