طرح ارتقاء کیفیت زعفران در چهار شهرستان خراسان رضوی در حال اجرا است

خانه   اخبار   طرح ارتقاء کیفیت زعفران در چهار شهرستان خراسان رضوی در حال اجرا است

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، عضو هیئت مدیره شورای عالی زعفران کشور با اعلام این مطلب در بازدید از سایت فرآوری زعفران در خلیل‌آباد گفت: طرح ارتقاء کیفیت زعفران در چهار شهرستان کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و باخرز در حال اجرا است.

علی حسینی افزود: در طرح ارتقاء کیفیت زعفران، کشاورزان قیمت واقعی محصولشان را دریافت خواهند کرد و در قالب این طرح قیمت زعفران 200 تا 300 هزار تومان بالاتر از تولید در شرایط سنتی است.

وی با اشاره به اینکه امروز دنیا یک محصول سالم و با کیفیت بالایی می‌خواهد، خاطرنشان کرد: شورای ملی زعفران در سایت‌هایی که به‌عنوان الگو احداث می‌کند، به‌دنبال افزایش کیفیت است.

عضو هیئت مدیره شورای عالی زعفران کشور ادامه داد: ارتقاء کیفیت زعفران ایران و کسب ارزش افزوده و ارزش واقعی محصول به تولیدکنندگان از اهداف مهم اجرای این طرح است.

حسینی با اعلام اینکه دوره تناوب کشت محصول زعفران در شهرستان خلیل‌آباد بین سه تا هفت سال است، تصریح کرد: استحصال کلاله خالص محصول زعفران به روش سنتی بین 9 تا 13 گرم است ولی در طرح مذکور به 15 تا 17 گرم در هر کیلوگرم افزایش یافته است.

وی با اشاره به وضعیت اشتغال‌زایی این طرح، یادآور شد: برای استحصال هر کیلوگرم کلاله خالص بین 85 تا 100 کیلوگرم گل زعفران نیاز است و هر نفر روزانه پنج کیلوگرم گل می‌تواند جمع‌آوری کند، لذا در زمینه اشتغال‌زایی اهمیت بسزایی دارد.

دبیر شورای ملی زعفران کشور نیز با انتقاد از اینکه نباید امروز زعفران تنها به‌عنوان یک ادویه در ایران مصرف شود، گفت: باید خواص پزشکی و بهداشتی زعفران را معرفی کنیم.

منوچهری در حاشیه بازدید از سایت فرآوری زعفران در خلیل‌آباد با اشاره به اینکه زعفران گیاهی با بیش از ده‌ها خواص پزشکی و بهداشتی است، افزود: باید بر روی خواص پزشکی و بهداشتی زعفران بیش از این کار شود، زیرا امروزه یکی از بهترین کرم‌های ضدآفتاب و لوازم آرایشی گران‌قیمت از زعفران تهیه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شورای ملی زعفران در زمینه خرید این محصول اقدام نمی‌کند بلکه این شورا تشکیلاتی غیرانتفاعی با سیاست‌های راهبردی و نظارتی است، خاطرنشان کرد: این شورا در حد توان تلاش می‌کند زعفرانی با بهترین کیفیت تهیه و موانع موجود بر سر راه تولید محصول کیفی را کاهش داده و زمینه مصرف بیشتر زعفران را با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی فراهم کند.

منوچهری ادامه داد: در سایت و کارگاه‌های فرآوری زعفران خلیل‌آباد طی 20 روز 100 تا 150 نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند تا از سال آینده به روش جدید بتوانند زعفران را تهیه کنند.

وی تصریح کرد: این کارگاه‌ها صرفاً آموزشی است و پس از انجام عمل پرکنی، محصول در خشک‌کن، خشک شده و در همین محل زیر نظر مسئولان فنی در بسته‌های مخصوص بسته‌بندی شده و روی آن پلمپ شورای ملی زعفران زده می‌شود.

دبیر شورای ملی زعفران کشور در پایان یادآور شد: این پلمپ و مشخصات، نشان‌دهنده تولید محصولی به‌صورت کاملاً بهداشتی و فاقد هرگونه آلودگی فیزیکی و رنگ‌های افزودنی است.

گفتنی است، سطح زیر کشت مزارع زعفران در خلیل‌آباد سه‌هزار و 650 هکتار است./

Comments are closed.