صنعتی شدن زعفران

خانه   اخبار   صنعتی شدن زعفران

صنعتی شدن زعفران بسیاری از دغدغه‌ها را رفع می‌كند

نماینده قاینات
جت‌الاسلام والمسلمین موسی قربانی در قاین با اشاره به نزدیك شدن به فصل برداشت زعفران و نقش این محصول در زندگی مردم این منطقه و سهیم بودن آن در فرهنگ این شهرستان ادامه داد: از نخستین جشنواره كه با حضور محمود احمدی‌نژاد افتتاح شد، تا كنون روند سیر صعودی قیمت زعفران را داشته‌ایم كه این نقش و تاثیر جشنواره‌ها در معرفی و شناساندن این محصول و رساندن به قیمت واقعی آن است.
وی با اشاره به اینكه در چند ماه گذشته زعفران سیر نزولی داشته است، گفت: البته این سیر نزولی بی‌تاثیر از شرایط اقتصاد جهانی نیست.
قربانی كارهای مطالعاتی انجام شده در زمینه زعفران را رضایت بخش خواند و گفت: راه‌اندازی شورای ملی زعفران و اتاق بازرگانی خراسان جنوبی در راستای حمایت از این مطالعات صورت گرفته است.
نماینده مردم قاین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صحبت‌هایی در مورد راه‌اندازی نمایندگی شورای ملی زعفران در قاین صورت گرفته كه نتایج آن تا حدی رضایت‌بخش بوده است.
قربانی از حضور عده‌ای از وزرا و مهمانان خارجی در جشنواره ملی زعفران به عنوان مهمانان ویژه جشنواره خبر داد و گفت: بی‌شك برگزاری این جشنواره نقش مهمی در شناساندن زعفران این منطقه و معرفی ان در دنیا دارد.
وی تاكید كرد: جشنواره ملی زعفران 21 آبان‌ماه ماه در قاین برگزار می‌شود.

Comments are closed.