صندوقی برای توسعه ملی زعفران

خانه   اخبار   صندوقی برای توسعه ملی زعفران

صندوقی برای توسعه ملی زعفران

زعفران,صادرات زعفران,قیمت زعفران,فروشندگان زعفران,زعفران قاینات,زعفران قیمت,صادرکنندگان زعفران,زعفران سرگل,زعفران فله,زعفران قائن,صندوقی برای توسعه ملی زعفران

فرشید منوچهری دبیر شورای ملی زعفران در مصاحبه با ایرنا خبر بسیار خوبی برای کشاورزان زعفران داشت وی از پیشنهاد صندوقی برای توسعه ملی زعفران خبر داد و افزود به موجب این صندوق امیدوارم واسطه ها و دلالان بازار زعفران بیکار شوند و صادرکنندگان زعفران بدون واسطه و مستقیم از خود کشاورزان زعفران را خریداری کنند که این امر موجب تقویت اقتصاد کشور نیز خواهد شد .

منوچهری گفت : صادرکنندگان میتوانند مقداری از محصول زعفران خود را به عنوان ودیعه در اختیار صندوق توسعه ملی زعفران قرار دهند و در ازای آن تسهیلات دریافت کنند و هنگام مراجعه مشتری خارجی زعفران را با قیمت ثابت به فروش برسانند. این صندوق به نفع صادرکنندگان و تولیدکنندگان زعفران است چرا که زمانی که قیمت زعفران گران میشود فروش آن متوقف شده و در صورتی که صادرکنندگان از خرید زعفران سر باز زنند به بازار خارجی این محصول نیز آسیب وارد میشود.

وی قیمت زعفران را در حال حاضر بر سال کیفیت بین 3.5 تا 5 میلیون و همچنین قیمت سرگل زعفران را 5 تا 5.5 میلیون تومان عنوان کرد که به نظر وی قیمت معقولی است .

دبیر شورای ملی زعفران ادامه داد : زعفران محصولی ارز آور است و هم اکنون در 26 استان میهن عزیزمان کشت میشود و 75 هزار هکتار از زمین های خراسان جنوبی و رضوی مربوط به کشت این محصول است ولی در این بازار پرسود دلالان خلل ایجاد کرده و سود زیادی از آن را بدست می آورند در حالی که این سود باید نصیب کشاورزان و تولید کنندگان شود.

Comments are closed.