صفار الزعفران قاتل زعفران قاینات

خانه   اخبار   صفار الزعفران قاتل زعفران قاینات

صفار الزعفران قاتل زعفران قاینات

اگر به کشور های عربی جهان سوم مانند عربستان یا امارات سفر کرده باشید مطمعنا در گوشه کنار این کشور ها که نظارت چندانی بر محصولات و بهداشتی بودن آن ها نیست محصولاتی به نام صفار الزعفران را دیده اید. پودر هایی که درون ظروف مختلف قرار دارد و به عنوان پودر زعفران و یا عصاره زعفران فروخته می شود. صفار االزعفران قاتل زعفران قاینات است که امروز به آن می پردازیم.

بگذارید ختم کلام را ابتدا بگوییم که این محصول به هیچ عنوان زعفران نیست و همینطور هیچ مشتقاتی از زعفران نگرفته است. فروش این محصول در داخل کشور ایران به طور رسمی غیر قانونی بوده و مطمعنا تمامی بازرسان و کارشناسان بهداشت در صورت مشاهده فروش این محصول تقلبی با فروشندگان آن برخورد می کنند.

صد البته که این موضوع نمی تواند در موضوع فروش زعفران اصلی و همینطور صادرات زعفران تاثیر بگذارد و دلیل اصلی آن نیز شیمیایی بودن این ماده است.

اگر بخواهیم در مورد ماهیت این ماده سخن بگوییم باید از استفاده رنگ مصنوعی تراترزین در این محصول سخن گفت که این رنگ به شدت سرطان زا و همینطور همراه خود مشکلاتی برای کبد و کلیه ها می آورد. اما متاسفانه برخی افراد با آگاهی این که این ماده کاملا شیمیایی بوده قریب قیمت ارزان را خورده و آن را مصرف می کنند. امیدواریم با ذکر این نکات بتوانیم دوستانی که این مقالات را مطالعه کرده را راهنمایی کنیم تا در صورت مشاهده این محصول به اداره بهداشت محل مربوطه اطلاع داده و همینطور از خرید آن در داخل کشور و ایضا در کشور های عربی خودداری کنند تا حداقل سلامت خود را با دست خود از بین نبرده باشند.

Comments are closed.