صادرات زعفران نباید ما را مغرور کند

خانه   اخبار   صادرات زعفران نباید ما را مغرور کند

 

صادرات زعفران نباید ما را مغرور کند

 

بع گزارش آنا نیوز , طی مصاحبه ای که با رییس اتحادیه صادرکنندگان ایران , صادرات زعفران نباید ما را مغرور کند را می شنویم . سخنی درست که در مورد تولید انحصاری زعفران در حال حاضر در دستان ایران . کشور ایران در حال حاضر 92 درصد تولید و صادرات زعفران در جهان را داراست و همینطور این موضوع با افزایش تولید آن ها در خطر است.

در حال حاضر دیگر کشور های رقیب ایران در تولید بهتر محصول زعفران و همینطور فروش زعفران با قیمت زعفران کمتر بسیار جدی در این عرصه پا به رقابت گذارده اند که این موضوع می تواند مساله انحصاری تولیدکنندگان زعفران در ایران را به نتیجه ای تلخ دچار کند. زعفران ایرانی در حال حاضر روز به روز رو به افزایش بوده در صورتی که زعفران دیگر کشور ها دارای کاهش بسیار زیادی می باشد. البته می توانیم نسبت به کیفیت بالای زعفران ایرانی سخن بگوییم اما مطمعنا در صورتی که در تلاش برای بهبودی کیفیت و فروش زعفران نباشیم این مضوع نیز از بین خواهد رفت.

در حال حاضر کشور های دیگر مانند افغانستان با تولید دانش بنیان و همینطور افزایش سطح زیر کشت زعفران در تلاش است تا با صادرات زعفران به تمام کشور های دنیا راهی برای رقابت ایجاد کند.

البته همانطور که رییس اتحادیه صادرکنندگان زعفران گفته است , صادرات زعفران ایرانی از ابتدای سال 92 تا به اکنون نسبت به سال قبل 30 درصد افزایش داشته است که این موضوع خبری نشاط بخش خواهد بود اما موضوع اینجاست که این موضوعات نباید ما را از فکر درباره تولید محصول بهتر بازدارد.

 

Comments are closed.