صادرات زعفران خراسان رضوی چه میزان ارز آوری داشته است !!

خانه   اخبار   صادرات زعفران خراسان رضوی چه میزان ارز آوری داشته است !!

صادرات زعفران خراسان رضوی چه میزان ارز آوری داشته است !!

 
صادرات زعفران خراسان رضوی یکی از بزرگترین قطب های صادرات زعفران ایران , دارای کمیت تولید و صادرات زیادی نسبت به دیگر استان های تولید کننده زعفران می باشد. البته به همین دلیل و همین منظور ارز آوری بسیار خوبی سالانه توسط صادرات زعفران و همینطور فروش زعفران در خارج از کشور برای صادرکنندگان و بالطبع برای کشور عزیزمان داشته و دارد.

یکی از مسائل مهم در موضوع فروش زعفران خرید زعفران توسط خریداران خارجی و همینطور ثابت نگه داشته شدن قیمت زعفران و ارائه زعفران در انواع زعفران بسته بندی و برندینگ این محصول استراتژیک بوده و می باشد. یکی دیگر از مسائلی که بسیار مهم و حائز اهمیت است موضوع ارز آوری صادرات زعفران برای کشور و صادرکنندگان و همینطور تولیدکنندگان زعفران می باشد.

طبق اطلاعات دریافت شده از گمرکات استان خراسان رضوی می توان دریافت که در سه ماهه اول سال 1393 در زمینه صادرات کالا میزان 576000 تن محصولات مختلف در این استان و توسط گمرکات این استان صادر شده است.

همین موضوع یکی از موارد وارد شدن ارز و ارز آوری محصولات استان به خصوص زعفران می باشد. محصولی استراتژیک که در ایران و همینطور در تمام جهان دارای محبوبیت بسیار زیادی است. میزان ارز آوری سه ماهه اول سال 1393 در مورد محصولات استان مبلغ 420.000.000 دلار بوده که میزان بسیار قابل توجهی در زمینه صادرات می باشد که بخش اعظم آن را صادرات زعفران تشکیل می دهد.

Comments are closed.