افزایش صادرات زعفران به کردستان عراق

خانه   اخبار   افزایش صادرات زعفران به کردستان عراق

افزایش صادرات زعفران به کردستان عراق

یکی از مناطقی که صادرات محصولات غیر نفتی برای ایران دارد , اقلیم کردستان عراق بوده که این روز ها سخن از افزایش مبادلات صادراتی به خصوص صادرات زعفران به کردستان عراق می باشد.

زعفران به دلیل خواص بالای آن و همینطور موارد استفاده در پزشکی و موارد صنعتی و غذایی مورد استفاده بسیاری از کشور ها بوده و ایران و زعفران ایرانی به دلیل قیمت زعفران مناسب و همینطور زعفران با کیفیت صادراتی , می تواند منبع بسیار مناسبی برای خرید زعفران باشد . همینطور کشور ایران دارای مقام بزرگترین تولید کننده زعفران دنیا بوده , و در حال حاضر کشور عزیزمان مخصوصا مناطق خراسان رضوی و زعفران قائنات , شامل 96 درصد تولید مصرف کل جهان را داراست.

در حال حاضر قیمت زعفران دارای ثبات نسبی بوده و با توجه به افزایش نیاز زعفران و فروش زعفران در خارج از مرز های عزیزمان . صادرات زعفران به کردستان عراق رونق بیشتری گرفته است.

در طی مصاحبه محمود حجتی و همینطور مجید قادر وزیر کشاورزی و منابع آب اقلیم کردستان عراق , این روز ها رونق بیشتری در زمینه های مختلف بین دو کشور ایران و عراق ایجاد شده است و همین موضوع باعث شده است که صادرات زعفران به کردستان عراق با توجه به دیگر محصولات صادراتی ایران اهمیت بیشتری پیدا کند.

در حال حاضر صادرات زعفران به نقاط مختلف دنیا از ایران انجام می گیرد و زعفران قیمت ایران دارای قیمت مناسبی نسبت به دیگر زعفران های مناطق مختلف می باشد. در حال حاضر صادرات زعفران به دو صورت زعفران بسته بندی , و زعفران فله انجام می گیرد

Comments are closed.