صادرات زعفران به آمریکا آزاد شد

خانه   اخبار   صادرات زعفران به آمریکا آزاد شد

صادرات زعفران به آمریکا آزاد شد

زعفران یکی از محصولات استراتژیک ایرانی می باشد که بسیار مقام مهمی در میان محصولات صادراتی دارد. صادرات زعفران از سال های دور در دنیا رواج داشته و تقریبا 98 درصد زعفران دنیا را زعفران ایران و مخصوصا زعفران قاین تشکیل می دهد.

صادرات زعفران به آمریکا در زمان شروع تحریم های ایران لغو گردید و آمریکا از لیست کشور های هدف برای صادرکنندگان زعفران و فروشندگان زعفران ممنوع شد. اما در حال حاضر با تغییر دولت و روی کار امدن حسن روحانی در پی لغو بخشی از تحریم های کشور های اروپایی و آمریکا نسبت به ایران امروز در گمرک ایران کشور آمریکا نیز وارد لیست کشور هدف برای صادرات زعفران شد.

قبل از امروز , صادرات زعفران ایران به آمریکا تنها از طریق واسطه ها و کشور های اورپایی انجام می شد که قیمت زعفران تمام شده در آمریکا میزان قابل توجهی افزایش داشت اما در حال حاضر این واسطه قطع گردیده و فروشندگان زعفران و خریداران زعفران از آمریکا می توانند به راحتی به صورت مستقیم خرید خود را از ایران انجام داده و به صورت مستقیم وارد کشور خود کنند.

دیگر مزایای لغو تحریم های ایران برای بازار زعفران و تولید کنندگان زعفران ایرانی , آزاد شدن و رفع مسدودی کاربران بانک های بین المللی برای تاجران می باشد , از این به بعد تاجران ایرانی می توانند از طریق LC , وسترن یونیون , PAypal و … انتقال هزینه های خود را انجام داده و از این نظر مشکلی دیگر برای کاربران ایرانی نخواهد بود.

Comments are closed.