سلامت پوست با زعفران

خانه   خواص زعفران   سلامت پوست با زعفران

زعفران,قیمت زعفران,صادرات زعفران,زعفران بسته بندی,زعفران سرگل,زعفران فله,خواص زعفران,خاصیت زعفران برای پوست

زعفران,قیمت زعفران,صادرات زعفران,زعفران بسته بندی,زعفران سرگل,زعفران فله,خواص زعفران,خاصیت زعفران برای پوست

سلامت پوست با زعفران

همانطور که میدانید زعفران ماده ای بسیار گران بهاست که از چاشنی تا رنگ رزی و همچنین سلامتی بسیار مفید است . بطوریکه اخیرا محققان از زعفران داروهای ضد سرطان تولید کرده اند .

در طب سنتی زعفران در كاهش فشارخون، رفع افسردگي و ناراحتي‌هاي روحي و درمان بيماري‌هاي قلبي استفاده میشود و همچنین چایی زعفران نیز برای درمان بیماری های آسم، سرفه، خشكي پوست، حمله عصبي، گاز معده، سوزش سردل و بي‌خوابي بسیار مفید است .

همچنین برای روشن کردن پوست و کمک به ترمیم پوست آفتاب سوخته خود میتوانید از زعفران استفاده کنید . در مورد آکنه نیز زعفران با خواص ضد باکتریایی خود معجزه میکند .

با استناد به خواص زیاد این محصول میتوان زعفران را دارویی معجزه گر نامید .

حال چند مورد از خواص زعفران در درمان و جوان سازی پوست و نحوه استفاده از آن را برای شما توضیح میدهیم .

اگر از وجود آکنه بر روی پوست خود ناراحت هستید بهترین راه درمان تركيب زعفران و ريحان است . برای استفاده از این درمان از این ترکیب یک ماسک درست کنید و ماسك آماده شده را به صورت آكنه‌اي بزنيد و اجازه دهيد خشك شود و بعد با آب بشوييد . با استفاده مداوم از این روش معجزه زعفران در از بین بردن جوش و آکنه را مشاهده کنید . علت این موضوع خواص ضد باکتریایی زعفران است که عفونت های ناشی از جوش و آکنه را از بین میبرد .

اگر به دنبال راهی برای روشن شدن پوست خود هستید و دوست دارید از مواد طبیعی و سالم استفاده کنید نه از مواد شیمیایی موجود , بهترین راه حل این است که چند رشته زعفران را در مقداري شير بريزيد تا زماني كه رنگ شير تغيير رنگ دهد و خواص زعفران وارد شير شود . پس از اينكه رنگ شير تغيير كرد ، مقداري پودر سندل سفيد به آن اضافه كنيد .حالا از این ماده یک ماسک درست کنید و اين ماسك را به صورت و گردن خود بزنيد . ۱۵ تا ۲۰ دقيقه صبر كنيد و بعد صورت خود را بشوييد . استفاده مكرر از اين ماسك به روشن‌تر شدن پوست كمك مي‌كند.

اگر پوست شما خشك و تيره رنگ مي‌شود و انواع کرم های موجود در بازار را برای خشکی پوست استفاده کرده اید و نتیجه خوبی نداشته اند مي‌توانيد براي بازگرداندن لطافت و زيبايي پوست خود از تركيب زعفران با عسل استفاده كنيد . برای اینکار ابتدا چند رشته زعفران را به يك قاشق عسل اضافه كنيد و سپس آنها را باهم تركيب كنيد و به پوست صورت خود بزنيد . بعد از 15 تا 20 دقیقه پوست خود را بشویید . این ماسک را به مدت 2 هفته روزی یک‌ بار تکرار کنید. این درمان باعث میشود منافض پوست باز شده و خون رسانی به پوست بیشتر شود و با این روش پوست از حالت خشکی خارج شده و مجددا لطافت و زیبایی خود را بدست می آورد .

علاوه بر تمام این ها مصرف زعفران باعث بهبود عملکرد کبد میشود که این مسئله نیز خود در هرچه شادابتر شدن پوست نقش بسزایی دارد .

Comments are closed.