سلامت پوست با زعفران

خانه   خواص زعفران   سلامت پوست با زعفران

سلامت پوست با زعفران

همانطور که میدانید زعفران ماده ای بسیار گران بهاست که از چاشنی تا رنگ رزی و همچنین سلامتی بسیار مفید است . بطوریکه اخیرا محققان از زعفران داروهای ضد سرطان تولید کرده اند .

در طب سنتی زعفران در كاهش فشارخون، رفع افسردگي و ناراحتي‌هاي روحي و درمان بيماري‌هاي قلبي استفاده میشود و همچنین چایی زعفران نیز برای درمان بیماری های آسم، سرفه، خشكي پوست، حمله عصبي، گاز معده، سوزش سردل و بي‌خوابي بسیار مفید است .

همچنین برای روشن کردن پوست و کمک به ترمیم پوست آفتاب سوخته خود میتوانید از زعفران استفاده کنید . در مورد آکنه نیز زعفران با خواص ضد باکتریایی خود معجزه میکند .

با استناد به خواص زیاد این محصول میتوان زعفران را دارویی معجزه گر نامید .

حال چند مورد از خواص زعفران در درمان و جوان سازی پوست و نحوه استفاده از آن را برای شما توضیح میدهیم .

اگر از وجود آکنه بر روی پوست خود ناراحت هستید بهترین راه درمان تركيب زعفران و ريحان است . برای استفاده از این درمان از این ترکیب یک ماسک درست کنید و ماسك آماده شده را به صورت آكنه‌اي بزنيد و اجازه دهيد خشك شود و بعد با آب بشوييد . با استفاده مداوم از این روش معجزه زعفران در از بین بردن جوش و آکنه را مشاهده کنید . علت این موضوع خواص ضد باکتریایی زعفران است که عفونت های ناشی از جوش و آکنه را از بین میبرد .

اگر به دنبال راهی برای روشن شدن پوست خود هستید و دوست دارید از مواد طبیعی و سالم استفاده کنید نه از مواد شیمیایی موجود , بهترین راه حل این است که چند رشته زعفران را در مقداري شير بريزيد تا زماني كه رنگ شير تغيير رنگ دهد و خواص زعفران وارد شير شود . پس از اينكه رنگ شير تغيير كرد ، مقداري پودر سندل سفيد به آن اضافه كنيد .حالا از این ماده یک ماسک درست کنید و اين ماسك را به صورت و گردن خود بزنيد . ۱۵ تا ۲۰ دقيقه صبر كنيد و بعد صورت خود را بشوييد . استفاده مكرر از اين ماسك به روشن‌تر شدن پوست كمك مي‌كند.

اگر پوست شما خشك و تيره رنگ مي‌شود و انواع کرم های موجود در بازار را برای خشکی پوست استفاده کرده اید و نتیجه خوبی نداشته اند مي‌توانيد براي بازگرداندن لطافت و زيبايي پوست خود از تركيب زعفران با عسل استفاده كنيد . برای اینکار ابتدا چند رشته زعفران را به يك قاشق عسل اضافه كنيد و سپس آنها را باهم تركيب كنيد و به پوست صورت خود بزنيد . بعد از 15 تا 20 دقیقه پوست خود را بشویید . این ماسک را به مدت 2 هفته روزی یک‌ بار تکرار کنید. این درمان باعث میشود منافض پوست باز شده و خون رسانی به پوست بیشتر شود و با این روش پوست از حالت خشکی خارج شده و مجددا لطافت و زیبایی خود را بدست می آورد .

علاوه بر تمام این ها مصرف زعفران باعث بهبود عملکرد کبد میشود که این مسئله نیز خود در هرچه شادابتر شدن پوست نقش بسزایی دارد .

Comments are closed.