زعفران یکی از میهمانان دومین نمایشگاه آجیل و خشکبار

خانه   اخبار   زعفران یکی از میهمانان دومین نمایشگاه آجیل و خشکبار

زعفران یکی از میهمانان دومین نمایشگاه آجیل و خشکبار

امسال برای دومین بار نمایشگا بین المللی آجیل و خشکبار و همینطور میوه های خشک در ایران – تهران برگذار شد. این نمایشگاه که دارای ماهیت بین المللی بود برای شناسایی بیشتر خشکبار ایران به خصوص زعفران و پسته بود . زعفران یکی از میهمانان این نمایشگاه بین المللی برای عرضه و فروش زعفران ایرانی و همینطور اعلام آمادگی ایران و شرکت های وابسته در زمینه صادرات زعفران با بهترین قیمت زعفران به خریدار زعفران خارجی و صادرکنندگان زعفران بود.
در این نمایشگاه که بسیار از شرکت های فعال در زمینه خشکبار و میوه های خشک , به عرضه و همینطور معرفی خشکبار و صنایع وابسته پرداختند. همینطور معرفی و فروش عمده زعفران ایرانی در دو نوع زعفران فله و زعفران بسته بندی و همینطور خشکبار از مناطق جغرافیایی مختلف به مانند زعفران قاین , زعفران قائنات و پسته و دیگر خشکبار از مناطق دیگر کشور بود.
همینطور در این نمایشگاه از کارخانجات مختلف در زمینه فراوری خشکبار نیز رونمایی شد . کارخانجات شامل مراحل فراوری , خشک کردن , درجه بندی , بو دادن , بسته بندی , خلال کردن و … و همینطور شرکت های دانش بنیان نیز در این نمایشگاه معرفی شدند. در ایران میزان بسیار زیادی در سال تولیبدات خشکبار مختلف مانند پسته , زعفران , کشمش , گردو و خرما و انجیر تولید می گردد که صادرات این محصولات برای صادرکنندگان خشکبار بسبار به صرفه و ارز آور خواهد بود.
بیشتر خشکبار ایران به کشور های مختلفی مانند آلمان , سوئد , روسیه , اسپانیا , استرالیا , امارات و … صادر می شود که صادرات زعفران ایران عموما به کشور های اسپانیا و امارات بیش از دیگر کشور های صادر شده می باشد. ایران در تولید برخی خشکبار مانند پسته و خرما در رتبه های ابتدایی تولیدکنندگان جهان بوده و همینطور در جزو اولین تولیدکنندگان زعفران و بزرگترین تولیدکننده زعفران می باشد.

Comments are closed.