زعفران و نبات , نوشیدنی گرم و آرامشبخش

خانه   آشپزی با زعفران   زعفران و نبات , نوشیدنی گرم و آرامشبخش

زعفران و نبات , نوشیدنی گرم و آرامشبخش

 

زعفران دارای خواص بسیار زیادی می باشد و همین خواص است که باعث صادرات زعفران و محبوبیت آن در کشور های دیگر و حتی خرید زعفران در ایران و استفاده آن در صنایع غذایی می باشد . زعفران دارای عطر و قدرت طعم بسیار بالایی می باشد که البته زعفران های با رنگ قرمز و رشته های سالم تر دارای کیفیت بهتری می باشند عموما زعفران سرگل دارای چنین مشخصاتی است. 

امروز قصد داریم تا با نبات و زعفران نوشیدنی گرم و خوش عطر و طعمی را برای شما آموزش دهیم که البته می توانید از آن به عنوان مایع تقویت قوای جنسی , شادابی بخش , تسکین دهنده اعصاب و همینطور تقویت کننده قدرت بینایی و درمان افسردگی استفاده نمایید. 

برای این منظور نیاز دارید تا میزان نیم لیتر آب را جوش آورده و بعد از جوش آمدن در قوری همراه نبات دم کنید تا نیات در آن حل شود . پس از آن میزان یک سوم قاشق چی خوری زعفران نیمه پودر شده را به قوری اضافه کنید . تنها مدت یک دقیقه صبر کرده و پس از آن نوشیدنی خود را سرو نمایید. 

در صورتی که مدت بیشتری زعفران به حالت دم کردن قرار داده شود بی شک بسیاری از خواص آن از بین خواهد رفت. دم نوش زعفران دارای خواص بسیار زیادی است و این دم نوش در درمان بساری از بیماری ها کمک کننده خواهد بود. زعفران سرگل برای تهییه این نوشیدنی مناسب بوده که می توانید از تمام فروشندگان زعفران معتبر خرید زعفران سرگل خود را انجام دهید . 

Comments are closed.