زعفران مرغوب را چگونه بشناسیم

خانه   اخبار   زعفران مرغوب را چگونه بشناسیم

زعفران مرغوب را چگونه بشناسیم

زعفران یکی از محصولات بسیار پر طرفدار در ایران می باشد که در مناطق زیادی در خراسان جنوبی ایران از جمله زعفران قائنات و … تولید می شود. اما بسیاری از افراد نمی دانند زعفران مرغوب را چگونه بشناسند. فروش زعفران در ایران نیز یکی از محصولات پرطرفدار است که در میزان کم و زیاد چه برای مصرف داخلی و چه برای صادرات زعفران فروخته می شود.

امروز در اینجا آمده ایم تا نکاتی در مورد شناخت زعفران مرغوب متذکر بشیم تا در زمان خرید زعفران بهترین کیفیت زعفران با بهترین قیمت زعفران خریداری کنید. زعفران یکی از محصولات پر ارزش می باشد که دراای سه ویژگی اصلی می باشد. این سه ویژگی طعم زعفران , رنگ زعفران و عطر زعفران می باشد. اما چگونه در فروشگاه زعفران و یا در حین خرید از فروشندگان زعفران از مرغوبیت محصول آگاه بشید؟

در درجه اول باید شما نوع درخواست خود را مشخص کنید که نیاز به خرید چه نوع زعفرانی دارید. زعفران ها دارای چند نوع به نام های : دسته , زعفران سرگل , سرگل ممتاز , سرگل نگین , پوشال , پوشال نگین می باشد.

در کل زعفرانی که دارای نرمه باشد دارای کیفیت پایینی می باشد . این دقیقا اصلی است که در صادرات زعفران ویژگی بسیار مهمی می باشد. دومین مورد نوع و طعم زعفران می باشد. باید زعفران را بچشید و طعم تلخ آن را تست کنید , این میزانی بسیار مهم در اصل و فرع بودن زعفران می باشد.

ویژگی دیگر در این موارد شکل رشته های زعفران می باشد. زعفران مرغوب دارای رشته های قطورتر و حالت شیپوری می باشد و زعفران های کوتاه , نازک و پیچ خورده و چروک از کیفیت پایین برخوردارند.

در پست های بعدی بیشتر در مورد کیفیت زعفران و انواع آن سخن خواهیم گفت.

Comments are closed.