زعفران قائنات دارای نشان جغرافیایی خواهد شد

خانه   اخبار   زعفران قائنات دارای نشان جغرافیایی خواهد شد

زعفران قائنات دارای نشان جغرافیایی خواهد شد

یکی از موضوعاتی که در زمینه صادرات زعفران و همینطور موفقیت زعفران خراسان جنوبی و زعفران قائنات وجود داشته و دارد . قبت جهانی زعفران ایرانی بوده و هست. موضوعی که می تواند به فروش زعفران و همینطور برندسازی زعفران در خارج از ایران انجام شود.

در حال حاضر فروش زعفران و همینطور خرید زعفران توسط خریداران خارجی , عموما به صورت فله بوده و پس از انتقال به کشور های دیگر با نام های تجاری اروپایی , زعفران ایرانی فروخته می شود. بدون اینکه نامی از زعفران ایرانی برده شود.با توجه به طرح توسعه ملی زعفران , بر این اساس زعفران قاینات تا چند وقت دیگر علاوه بر ثبت ژنتیک آن و ثبت جهانی زعفران ایرانی , دارای نشان جغرافیایی نیز می شود.

نشان جغرافیایی تعریف شده در اداره مالکیت صنعتی جمهوری اسلامی ایران , تعریف محصولات خاصی است که به دلیل تولید در منطقه به خصوص دارای شهرت می باشد. در حال حاضر خرید زعفران قائنات , توسط خریداران زعفران عمده و زعفران جزئی بسیار محبوب تر از زعفران دیگر مناطق تولید این محصول می باشد. زعفران قاین از پیشینه بسیار طولانی و قدیمی برخوردار بوده و زمان زیادی است که بومی های این شهر ها و روستا ها در حال تولید زعفران می باشند.

Comments are closed.