زعفران عامل سقط جنين يا درمان سخت زايي؟

خانه   اخبار   زعفران عامل سقط جنين يا درمان سخت زايي؟

در بسياري از مقالات آمده است که مصرف زعفران عامل سقظ جنين مي باشد در دوران بارداري اما امروز موضوعي را ميخواهيم اعلام کنيم که زعفران عامل درمان سخت زايي نيز مي باشد البته با کمي تفاوت و هر دوي مسئله ادعا شده صحت دارند.

دو محقق ايراني توانستند در مورد زعفران به تحقيقات جالبي دست پيدا کنند.اين دو محقق علاوه بر اثر سو زعفران در سقط جنين آن را نيز عامل رفع سخت زايي اعلام کردند.چگونه؟

اين دو محقق طي آزمايشاتي که به عمل آوردند به اين نتيجه دست پيدا کردند که زعفران به دليل ايجاد التهاب در عضلات صاف رحم باعث افزايش احتمال سقط جنين مي گردد اما اين خطر تا زمان ماه چهارم بارداري خطرناک مي باشد و بعد از اين مدت و تثبيت نسوج نوزاد مصرف زعفران در رژيم غذايي باعث مي شود زايمان راحت تر و با درد کمتري اتفاق بيوفتد.

زعفران مصرف شده پس از سه ماه بارداري زمان زايمان به کمک مي آيد و با ايجاد هورمون پروستاگالاندين باعث انقباض عضلات رحم شده و با اثر گذاري بر روي عضلات صاف رحم باعث شل شدن سرويکس مي شود.که اين فرايند موجب مي گردد درد زايمان قابل تحمل تر و کمتر باشد.

پيشنهاد ما به شما اين است که بعد سه ما بارداري مصرف زعفران را شروع کرده و مخصوصا در دو ماه آخر بارداري مصرف زعفران جزئي ثابت در رژيم غذايي شما داشته باشد.

Comments are closed.