زعفران را پودر نکنید !!

خانه   اخبار   زعفران را پودر نکنید !!

زعفران را پودر نکنید !!

زعفران را پودر نکنید. البته این موضوع بستگی به میزان نیاز شما دارد اما مهمترین موضوع این پست این هست که زعفران را به صورت پودر شده نگهداری نکنید. بله درست شنیدید موضوعی که اصلا خیلی ها به آن توجه ندارند.

زعفران دارای روعن های فرار مانند سافرانال و پیکروکروسین می باشد که در صورت پودر شدن احتمال تبخیر بیشتری در فضا دارند. حال تصور کنید علاوه بر پودر کردن زعفران آن را در روف در باز و در مجاورت هوای آزاد قرار داده شود. مطمعنا به نظر من آن پودر دیر زعفران نیست و تنها یک نوع رنگ دهنده غذایی محسوب می شود.

یکی از دلایل استفاده از این گیاه خواص زعفران می باشد و همینطور عطر و طعم خوش و قوی این گیاه در غذا باعث می شود که افراد زیادی زعفران را دوست داشته باشند. البته بماند که برخی تنها برای رنگ آن از این گیاه استفاده کرده اما در حالت ایده آل زعفران دارای عطر و طعم نیز می باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که در صورتی که نیاز به مصرف زعفران دارید تنها میزان مورد نظر خود را آسیاب کرده و استفاده نمایید و باقی زعفران را در ظروف در بسته و به صورت رشته ای نگهداری کنید و در لحظه مصرف آن را آسیاب نمایید تا عطرو وطعم قوی این گیاه حفظ شود.

Comments are closed.