زعفران درمان ناتوانی جنسی

خانه   اخبار   زعفران درمان ناتوانی جنسی

محققان دانشکده علوم پزشکی مشهد توانسته اند تا اثرات تقویت قوای جنسی و درمان ناتوانی جنسی زعفران را به اثبات برسانند.این آزمایش که به کمک دو نفر از اساتید مجرب این دانشگاه تکمیل شده است را به حضور شما میرسانیم

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، این مقاله در قالب نتایج یافته‌های دکتر علی شمسا استاد اورولوژی دانشکده پزشکی و دکتر حسین حسین زاده استاد بخش فارماکولوژی و سمشناسی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز یکشنبه در همایش علمی کاربردی زعفران در مشهد اعلام شد.
دکتر شمسا در این همایش گفت: مطالعاتی که انجام دادیم ثابت کرد زعفران اثر درمانی قابل توجهی بر درمان ناتوانیهای جنسی در مردان دارد.

وی افزود: ناتوانیهای جنسی از بیماریهای شایع در مردان است زیرا بر اساس آمارهای رسمی ‪ ۱۵۰‬میلیون نفر در سراسر جهان به آن مبتلا هستند.
وی اظهار داشت: اثر درمانی زعفران بر ناتوانی جنسی مردان در بررسی و مطالعه‌ای که بر روی ‪ ۲۰‬بیمار در بیمارستان قائم(عج) مشهد صورت گرفت ثابت شد.
این متخصص اورولوژی با اظهار اینکه بیماران مورد بررسی در سنین ‪ ۲۶‬تا ‪ ۶۲‬سال قرار داشتند افزود: در این تحقیق وضعیت بیماران قبل از درمان مورد بررسی و و آزمایش دقیق قرار گرفت.
استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بعد از انجام آزمایشهای دقیق و پرسش از بیمار و رجی‌اسکن(‪ (Rigiscan‬به مدت ‪ ۱۰‬روز و هر روز یک قرص ‪۲۰۰‬ میلیگرمی از زعفران به بیماران داده شد.
وی افزود: در دهمین روز از انجام این تحقیق نیز دو قرص معادل ‪ ۴۰۰‬میلی گرم زعفران و عصاره آن در اختیار بیماران قرار گرفت و سپس بیماران با دستگاه رجی‌اسکن مورد آزمایش قرار گرفتند که نتیجه آن افزایش قابل توجه قدرت جنسی در آنان بود.
دکتر شمسا با تاکید بر اینکه این دارو نسبت به بسیاری از داروهای درمانگر ناتوانی جنسی چون “ویاگرا” بسیار ارزانتر و نیز ایمن‌تر است گفت: استفاده از “ویاگرا” در درمان ناتوانی جنسی بیماران قلبی می‌تواند منجر به مرگ ناگهانی و کوری و تبعات نامطلوب بسیاری شود اما در بررسیهای انجام شده، زعفران هیچ یک از این عوارض را نداشته و ندارد.
این پژوهشگر با اشاره به شیوع ناتوانی جنسی در ایران همچون بسیاری از مناطق جهان افزود: این بیماری مختص مردان نیست بلکه در زنان هم بسیار شایع است.
وی اظهار داشت: گرچه اثرات زعفران بر روی زنان دارای ناتوانی جنسی مورد بررسی قرار نگرفته اما با توجه به اثر درمانی مشابه ویاگرا بر روی زنان و مردان، احتمال می‌دهیم زعفران در درمان زنان نیز اثرگذاری مشابهی با مردان داشته باشد.
دکتر شمسا هدف از انجام تحقیق صورت گرفته را ساخت قرص و دارویی ذکر کرد که بتواند جایگزین قرصها و داروهای پرعارضه و گران کنونی در درمان ناتوانی جنسی شود

Comments are closed.