زعفران درمانگر بیماری ام اس MS

خانه   اخبار   زعفران درمانگر بیماری ام اس MS

زعفران درمانگر بیماری ام اس MS

 زعفران درای خواص بسیار زیادی است که در این پایگاه اینترنتی نیز بسیار گسترده در مورد خواص مختلف این گیاه ایرانی سخن گفته ایم اما امروز در مورد معجزه ای دیگر از این گیاع برای شما سخن خواهیم گفت. زعفران درمانگر بیماری ام اس MS نیز می باشد که در پایین بیشتر توضیح خواهیم داد.

MS یا به طور کامل مالتیپل اسکلروزیس یکی از بیماری های بسیار پر نفوذ در بدن می باشد که با اثر گذاری بر روی سلول های عصبی مغز باعث تخریب سیستم بدنی می
گردد. اگر بخواهیم در این مورد کمی علمی تر سخن بگوییم باید گفت سلول های عصبی دارای یک نوع غلاف هستند که از این سلول ها محافظت می کنند. این غلاف ها میلین نام دارند. بیماری ام اس MS باعث تخریب این نوع غلاف ها و تخریب این سلول ها می گردد که همین موضوع نیز بسیار در عملکرد بدن و مغز تاثیر گذار است.

و اما نقش زعفران درمانگر بیماری ام اس MS چیست در اینجا؟ زعفران دارای مواد مختلفی در خود می باشد یکی از این مواد کروسین می باشد که عامل رنگ قرمز زعفران نیز می باشد. و عموما قیمت زعفران بر حسب میزان کروسین تعیین می گردد و فروش زعفران و انواع آن به نسبت میزان کروسین آن می باشد. طی آخرین تحقیق محققان که در نشریه ایمونولوژی آمریکا نیز نشر داده شده است , کروسین موجود در زعفران باعث درمان بیماری ام اس MS می گردد. کروسین باعث می شود با محافظت از غلاف میلین سلول های عصبی و همینطور از بین بردن سلول های مخرب در بدن از پیشرفت این بیماری جلوگیری و باعث بهبود روز افزون آن می گردد.

زعفران همانطور که میدانیم دارای خواص بسیار زیادی است که همین موضوع باعث صادرات زعفران به صورت روز افزون شده است و همینطور یکی از دلایل افزایش ارزش قیمت زعفران در بازار های مختلف همین ماده کروسین و پیکروکروسین ها می باشد.

Comments are closed.