زعفران خاصیت آرام بخش دارد

خانه   اخبار   زعفران خاصیت آرام بخش دارد

زعفران خاصیت آرام بخش دارد

محسن پویان یکی از کارشناسان گیاهان دارویی در مصاحبه با خبرنگار ایسنا اعلام کرد که طی تحقیقات زعفران خاصیت آرام بخش دارد.

قبل تر نیز در مورد تولید قرص هایی برای درمان و جلوگیری از آلزایمر که از زعفران ساخته شده بود سخن گفتیم و امروز نیز خاصیتی دیگر از این گیاه مفید و گرانبها را بیان می کنیم.

زعفران از گروه گیاهان زنبقی بوده و دارای خواص بسیار زیادی است. یکی از خاصیت های زعفران ایجاد حس آرامش و فرح در انسان می باشد. قیمت زعفران به دلایل تولید دشوار آن و همینطور خواص بسیار زیاد آن نسبت به دیگر گیاهان سنتی و طب گران تر می باشد و همینطور فروش زعفران با اینکه قیمت زعفران بالاتر از دیگر محصولات طب سنتی می باشد بیشتر است و همینطور صادرات زعفران در دنیا بسیار رونق داشته و دارد.

زعفران به دلیل وجود کروسین و پیکرو کروسین که نوعی روغن های فرار این گیاه می باشند خواصی نیز با خود به همراه می آورند به طور مثال یکی از خواص زعفران کاهش سردرد و بی خوابی است . شما با مصرف عصاره زعفران و یا دم کرده زعفران می توانید مشکلات بی خوابی را حل کرده و حتی در ساعات پایانی شب با آرامش بیشتری به خواب فرو بروید.

زعفران قائنات به دلیل میزان بیشتر کروسین و پیکروکروسین در محصولات خود بیشتر مورد عنایت فروشندگان زعفران و همینطور صادرکنندگان زعفران قرار داشته و حتی قیمت زعفران قاینات نیز بیشتر از دیگر مناطق بوده است که یکی از دلایل آن را می توان کیفیت محصولات این منطقه دانست.

Comments are closed.