زعفران به‌صورت کاملاً ارگانیک کشت می‌شود

خانه   اخبار   زعفران به‌صورت کاملاً ارگانیک کشت می‌شود

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار ایانا با اعلام این مطلب گفت: ایران که از تولیدکنندگان انحصاری زعفران در جهان است، در حال حاضر رقیبی ندارد و تولید افغانستان و چین با ایران قابل مقایسه نیست.

اکبری افزود: افغانستان با حمایت آمریکا صاحب برند شده است و تولید زیادی ندارد، اما ممکن است در آینده بخشی از بازار بین‌المللی این محصول که در اختیار ایران است، در دست گیرد که مسئولان از هم‌اکنون باید به این مسئله توجه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: شورای ملی زعفران هنوز موفق نشده برند زعفران را بگیرد که می‌طلبد مسئولان امر دلایل را به‌طور جدی پیگیری کنند.

اکبری ادامه داد: برنامه جامع زعفران که همه مسائل و مشکلات زعفران رادر بر می‌گیرد، سال گذشته به تصویب هیئت دولت رسید و هم‌اکنون در مرحله تأمین اعتبار برای اجرایی شدن است.

این مقام مسئول تصریح کرد: هدف اصلی جهاد کشاورزی در درجه اول افزایش تولید در واحد سطح است، به‌طوری‌که هم‌اکنون متوسط عملکرد در هر هکتار از سه کیلوگرم به پنج کیلوگرم افزایش یافته است.

اکبری به سالم بودن محصول اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر از هیچ کود شیمیایی و سمومی در مزارع زعفران استفاده نمی‌شود، بلکه از کودهای دامی استفاده و به‌صورت کاملاً ارگانیک تولید می‌شود.

وی در پایان تأکید کرد: یکی از خواص زعفران خاصیت دارویی آن است که می‌طلبد به این محصول صرفاً به‌عنوان یک کالای لوکس نگریسته نشود و به خواص جانبی آن نیز توجه شود./

Comments are closed.