زعفران ایرانی باید دارای برند ملی شود

خانه   اخبار   زعفران ایرانی باید دارای برند ملی شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار ایانا با اعلام این مطلب گفت: با تصویب برنامه ملی بهبود تولید، فرآوری، توزیع و صادرات زعفران در هیئت دولت و ابلاغ آن برای اجرا، محصول زعفران از وضعیت فعلی نجات پیدا خواهد کرد.

سیدمحمد طباطبایی افزود: این برنامه در گذشته در کارگروه‌های مجلس شورای اسلامی در حال بررسی بود و پس از تصویب در هیئت دولت برای تخصیص منابع در اختیار معاونت برنامه‌ریزی و راهبردی ریاست جمهوری قرار گرفته است که امیدواریم بتواند در بودجه سال جاری ردیف اعتباری خاصی را از آن خود کند.

وی خاطرنشان کرد: خراسان رضوی دارای مقام اول تولید زعفران در دنیا است، اما متأسفانه به دلیل نداشتن برند ملی، کشورهای دیگر ازجمله اسپانیا، محصول کشورمان را با نام خود بسته‌بندی کرده و عرضه می‌کند.

طباطبایی ادامه داد: در حالی که تولید زعفران اسپانیا به یک تن نیز نمی‌رسد، اما شاهدیم که عرضه گسترده‌ای از این محصول را با برند خود در بازارهای بین‌المللی دارد.

وی تصریح کرد: با اجرایی شدن برنامه فوق، امیدواریم که بتوانیم برای زعفران ایرانی برند ملی تعریف کنیم که این امر نیازمند یک‌سری از استانداردها و آزمایش‌های دقیق است.

به‌زراعی و پیازهای استاندارد می‌تواند تولید 12 کیلوگرم در هکتار زعفران را رقم بزند

این مقام مسئول یادآور شد: به‌زراعی محصول زعفران و استفاده از پیازهای استاندارد می‌تواند تا حد زیادی میانگین تولید را از 3.5 کیلوگرم در هکتار موجود به 12 کیلوگرم در هکتار افزایش دهد.

طباطبایی تأکید کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی، اصلاح خاک، استفاده از ماشین‌آلات مجهز برای خشک کردن این محصول به روش بهداشتی و استفاده از ادوات خاص در پرکنی گل زعفران می‌تواند مؤثر واقع شود.

وی اظهار داشت: مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی، سازمان جهاد کشاورزی، بخش صنعت، معدن و تجارت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برنامه جامع فوق طرح‌های پیشنهادی خود را ارائه کردند.

طباطبایی همچنین گفت: در حال حاضر با همکاری بخش خصوصی در حال تهیه پیازهای زعفران استاندارد هستیم و به محض آنکه به مقدار مناسب تولید شد، در اختیار زارعان قرار می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: با توزیع پیازهای استاندارد سطح زیر کشت مناطقی از استان که در حال حاضر بیش از 50 هزار هکتار است، از افزایش قابل ملاحظه‌ای برخوردار خواهد شد و قیمت‌ها نیز مناسب شده و محصول زعفران از وضعیت فعلی خارج خواهد شد.

گفتنی است، با تصویب دولت برنامه ملی بهبود تولید، فرآوری، توزیع و صادرات زعفران ابلاغ شد و هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و به استناد اصل 138 قانون اساسی این برنامه ملی را تصویب کرد.

لازم به ذکر است، وزارت جهاد کشاورزی با همکاری سایر دستگاه‌ها باید حداکثر ظرف پنج سال شرایط لازم را برای اجباری شدن استانداردهای محصول فوق به‌طور کامل اجرایی کند.

همچنین دستیابی به تولید سالانه 500 تن زعفران در افق سال 1400، ارتقاء کیفیت، ساماندهی فعالان امور تولید، فرآوری، بازاریابی و صادرات زعفران زیر نظر شورای ملی زعفران، ثبت برند ملی زعفران ایران و حفظ حقوق معنوی آن، ارتقاء سهم تجارت بین‌المللی زعفران از صادرات متوسط سالانه 130 تن به 350 تن در سال 1400 از مهم‌ترین اهداف برنامه فوق محسوب می‌شود./

Comments are closed.