صادرات زعفران افزایش 42 درصدی داشته است

خانه   اخبار   صادرات زعفران افزایش 42 درصدی داشته است

 

صادرات زعفران افزایش 42 درصدی داشته است

یکی از مواردی که در سال 93 می توان به عنوان موفقیت در زمینه صادرات زعفران و همینطور فروش زعفران در خارج از کشور دانست افزایش میزان صادرات زعفران می باشد . امسال با افزایش 42 درصدی افزایش صادرات زعفران نسبت به سال قبل گام بزرگی در این زمینه برداشته شد.

یکی از دلایلی که به خرید زعفران توسط کشور های دیگر منجر می شود خاصیت بسیار زیادی این گیاه می باشد که می توان در انواع صنایع درمانی و غذایی استفاده کرد. همینطور به دلیل اینکه ایران بزرگترین تولیدکنندگان زعفران می باشد و البته فروش زعفران عمده عموما توسط ایران به کشور های دیگر انجام می شود. البته در این میان رقبایی مانند هند و کشمیر و در حال حاضر افغانستان وجود دارد اما همچنان فاصله تولید این کشور ها با میزان تولید زعفران ایرانی بسیار زیادی می باشد.

در حال حاضر بیشتر صادرات زعفران ایران به کشور های اسپانیا و امارات می باشد که متاسفانه کمتر به صورت زعفران بسته بندی بوده و خرید زعفران عموما توسط دلالان خارجی به صورت فله انجام می گیرد. در سال جاری میزان صادرات زعفران ایرانی میزان حدود 100 تن به ارزش 201 میلیون دلار که گواه از آن دارد که صادرات زعفران افزایش 42 درصدی داشته است.

زعفران ایرانی دارای محبوبیت زیادی در دنیا می باشد که البته صادرات زعفران و فروش زعفران توسط فروشندگان ایرانی کمتر در دنیا مطرح می باشد و عموما پس از صادرات زعفران این محصول با بسته بندی جدید دوباره به فروش می رسد . خریداران زعفران ایرانی عموما در تمام کشور های آسیایی و اروپایی می باشند.

Comments are closed.