رکورد صادرات زعفران می شکند؟ قیمت زعفران صادراتی ثابت می ماند؟

خانه   اخبار   رکورد صادرات زعفران می شکند؟ قیمت زعفران صادراتی ثابت می ماند؟

رکورد صادرات زعفران می شکند؟ قیمت زعفران صادراتی ثابت می ماند؟

 

 

طی خبری که در مورد مصاحبه علی حسینی با خبرنگار خبرگذاری ایسنا در مورد زعفران کرده است سوالی بی جواب مانده است که تنها پاسخ آن گذر زمان است که رکورد صادرات زعفران می شکند؟ قیمت زعفران صادراتی ثابت می ماند؟ و این سوال تنها با گذشت زمان تا فصل برداشت بعدی زعفران قابل تشخیص می باشد.

با توجه افزایش تولید بسیار موفق زعفران در سال 1392 و افزایش تولید آن نسبت به پارسال و سال های قبل علی حسینی عضو شورای ملی زعفران امیدوار است که صادرات زعفران و فروش زعفران در داخل و خارج از کشور رونق بیشتری داشته باشد. حسینی افزود امیدواریم که رکورد صادرات زعفران می شکند و همچنین قیمت زعفران صادراتی ثاب بماند.

در حال حاضر قیمت بین المللی زعفران بین 2000 تا 3000 دلار می باشد که ایشان امیدوارند که این قیمت ثابت بماند و همچنین علاوه بر ثبات قیمت زعفران صادرات آن نیز رونق بیشتری بگیرد. در حال حاضر دولت کمک بسیار زیادی در مورد صادرات زعفران اجرا کرده است که افراد می توانند با انواع بسته بندی مختلف زعفران را صادر کنند که این موضوع بسیار کمک کننده در فروش زعفران و کمک زیادی به فروشندگان زعفران در داخل کشور می باشد.

امسال حدود 300 تن زعفران تولید گردیده است که طی پیش بینی محققان حدود میزان 200 تن از این زعفران امسال به کشور های مختلفی صادر می شود و میزان 100 تن دیگر نیز به فروش داخلی و صادرات چمدانی مختص می شود. در صورتی که میزان 200 تن زعفران تولید امسال به صورت صادرات زعفران فروخته شود مطمعنا موفقیت بسیار زیادی خواهد بود و رکورد صادرات زعفران می شکند . امید داریم که این موضوع به همت مسولین و فروشندگان کشور عزیزمان محقق گردد .

Comments are closed.