روشی دیگر برای تشخیص زعفران تقلبی

خانه   اخبار   روشی دیگر برای تشخیص زعفران تقلبی

روشی دیگر برای تشخیص زعفران تقلبی

 

در تمام طول تاریخ افرادی بوده اند که در مورد محصولات و چیز های گرانبها تقلباتی را وارد بازار کرده اند و هنوز هم می توانید نوه ها و نتیجه های آن سوداگران را در تاریخ در امروز نیز ببینید امروز در این وبسایت روشی دیگر برای تشخیص زعفران تقلبی آموزش خواهیم داد.

البته که در بیشتر محصولات گرانبها مانند زعفران تقلباتی نیز وجود دارد اما روش هایی نیر برای شناخت زعفران تقلبی موجود است که امروز یکی از این روش ها را برای تشخیص زعفران اصل  و همینطور میزان کیفیت و مرغوبیت آن معرفی میکنیم.

در ترکیبات زعفران اصلی محتویاتی به نام کروسین , پیکرو کروسین و همینطور سافرنالا موجود است که این ترکیبات در این محصول باعث عطرو طعم آن می گردد. در برخی موارد با اضافه کردن رشته های گیاه ذرت و یا حتی گل هایی موسوم به گل رنگ با زعفران این محصول را مورد عنایت اجباری تقلب قرار می دهند.

یکی از بهترین راه ها برای تشخیص این نوع تقلب مزه کردن زعفران است به گونه ای که از هر گوشه محصول رشته ای زعفران را در بین دندان های خود فشار داده. در صورتی که طعمی تلخ تیز داشته باشد نشان از سلامت زعفران می باشد و همینطور هر چقدر میزان این طعم و عطر قوی تر باشد مطمعناکیفیت بهتری نیز خواهد داشت. مطمعنا این راه تنها راه تقلب در زعفران نخواهد بود اما یکی از مهمترین تقلبات در این زمینه می باشد.

Comments are closed.