در اوایل بارداری زعفران مصرف نکنید

خانه   اخبار   در اوایل بارداری زعفران مصرف نکنید

در اوایل بارداری زعفران مصرف نکنید

 

یکی از خواص زعفران موضوع قاعده آوری این گیاه می باشد که البته خاصیت های تقویت قوای جنسی نیز برای مردان دارد و همینطور در برخی منابع نقل شده است که زعفران باعث کاهش درد زایمان می شود و می تواند سخت زایی را درمان کند.

اما تیتر پست امروز زعفران روحانی چیزی دیگر را به شما می فهماند. اشتباه نکنید. درست است که البته زعفران می تواند با تولید هورمون پروستاگلاندین میزان سخت زایی را کاهش داده و در هنگام زایمان به دلیل ایجاد حالت ارتجاعی بیشتر در رحم درد کمتری را متحمل می شوید.

اما پروستاگلاندین که هورمون ترشحی بعد از مصرف گیاه زعفران می باشد در سه ماهه اول بارداری می تواند مشکلاتی را برای نوزاد ایجاد کرده و حتی موجب سقط جنین گردد. در سه ماهه اول نوزادی به دلیل تشکیل نسوج اصلی نوزاد ترشح هورمون پروستاگلاندین می تواند موجب مشکلات جدی برای جنین شده و اححتمال سقط را افزایش می دهد.

البته این هورمون و ترشح آن بعد از سه ماهه اول دوران بارداری می تواند کمک زیادی به سخت زایی و مشکلات زمان زایمان داشته باشد. به همین دلیل به مادران عزیز توصیه میکنیم تا پایان سه ماهه اول بارداری از مصرف زعفران خودداری کرده و بعد از اتمام سه ماهه اول با شروع مصرف زعفران تاثیرات آن را در هنگام زایمان مشاهده کنند.

Comments are closed.