خواص زعفران درمانگر دو جانبه آلزایمر

خانه   اخبار   خواص زعفران درمانگر دو جانبه آلزایمر

خواص زعفران درمانگر دو جانبه آلزایمر

زعفران و همینطور خواص زعفران های طبیعی از قدیم الایام در ایران و دیگر کشور های باستانی مورد استفاده قرار می گرفت. همینطور که زعفران قدمت زیادی در آشپزی و … مردم ایران دارد این گیاه خاصیت دارویی و استفاده های پزشکی زیادی در موردش شده است به خصوص در قسمت زعفران سرگل.

یکی از استفاده های زعفران در زمینه درمان آلزایمر می باشد. آلزایمر که هم اکنون نزدیک به 56 میلیون نفر در دنیا مبتلا به آن هستند یکی از بیماری های شایع در دوران سالمندی می باشد که ابتدا با عدم تطبیق و به یاد آوردن زمان و مکان و در مرحله های پیشرفته تر به عدم شناسایی محیط و افراد موجب می شود.

تابه حال داروهای زیادی از انواع شیمیایی در دنیا برای این بیماری تعیین شده است. بی شک نمی توان جایگاه داروهای شیمیایی را به دارویی گیاه رساند. و همینطور خواص داروهای گیاهی و صد البته کاهش ضرر و زیان آن ها.

زعفران دارای مواد موجودی به نام کروسین می باشد یکی از اجزای زعفران را تشکیل می دهد . می توان گفت صادرات زعفران و فروش زعفران در خارج از کشور بیشتر برای استفاده از همین اجزای درونی این گیاه می باشد و خرید زعفران بیشتر توسط لابراتوار های علمی انجام می گردد. یکی از خواص زعفران که بسیار در دنیا شاخص می باشد خاصیت ضد افسردگی آن می باشد. خاصیتی که می تواند بیمار را به گونه ای درمان کند که اثری از افسردگی در او دیده نشود.

در وحله دوم یکی از دلایل پیشرفت بیماری آلزایمر ایجاد افسردگی در بیمار می باشد. زعفران در آخرین تحقیقات نشان داده شده دارای خاصیتی برای درمان آلزایمر است و هیمنطور قبل تر در مورد خاصیت ضد افسردگی زعفران نیز سخن گفته شده و تایید شده است. لذا این موضوع می تواند داروییی دو جانبه برای درمان زعفران گردد.

پزشکان و محققان مصرف روزانه 30 میلی گزم دمنوش زعفران را پیشنهاد می کنند.

Comments are closed.