خواص جالب چای زعفران

خانه   اخبار   خواص جالب چای زعفران

خواص جالب چای زعفران

زعفران که یکی از گیاهان پر خاصیت می باشد که بیشترین تولید این گیاه در کشور عزیز ایران است. و همینطور ایران بزرگترین صادر کننده زعفران در دنیا است. این گیاه پر خاصیت به دلیل مزیت های بسیار آن به صورت چای و دم نوش نیز استفاده می شود که امروز تعدادی از خواص جالب این دمنوش گیاهی را خدمت شما عزیزان می رسانیم.

خواص زعفران و چای زعفران تنها به خواصی مانند درمان سرفه , درمان ناتوانی جنسی , درمان برونشیت , درمان ریزش مو و … محدود کرد بلکه دیگر خواص جالب نیز از این گیاه سر می زند.

به طور مثال چای زعفران خاصیت کاهش درد قاعدگی بسیار زیادی دارد این دم نوش که از قدیم الایام برای تسهیل در خونریزی ماهیانه نیز تجویز می شده یکی از بهترین درمان برای این مشکل است.

استفاده از چای زعفران باعث درمان افسردگی می شود. نتایج نشان داده است افرادی که از چای زعفران استفاده می کنند بسیار شادتر از دیگران هستند.

زعفران دارای کارتونوئید هایی می باشد که بر طبق یافته های علمی باعث پیشگیری از سرطان و درمان و جلوگیری از پیشرفت این بیماری شده و مواردی نیز در درمان سرطان های بدخیم نیز با این گیاه دیده شده است.

دم کرده ی زعفران باعث کاهش فشار خون سلامت قلب و دیگر مواردی می شود که در این خبر و این چند خط جای نمی گیرد اما زعفران برای افرادی که مشکلات قلبی و یا فشار خون بالا دارند بسیار مناسب می باشد.

شاید قیمت زعفران نسبت به دیگر گیاهان سنتی گران تر باشد و آن هم به دلیل تهییه سخت این گیاه است اما با توجه به صادرات زعفران به کشور های جهان اول بسیار کم لطفی خواهد بود که خودمان از این موهبت الهی استفاده لازم را نکنیم.

Comments are closed.