خاصیت زعفران در درمان بیماری قلب

خانه   خواص زعفران   خاصیت زعفران در درمان بیماری قلب

خاصیت زعفران در درمان بیماری قلب

 

بیماری قلبی یکی از شایع ترین بیماری های حال حاضر می باشد که در بین تمام افراد با هر سن و سالی مشاهده می گردد . این بیماری که عموما امکان درمان کامل آن نیست و در بیشتر مواقع با کنترل بیماری مشکلات ناشی از آن رفع می شود می تواند با برخی تجویز های طبی نیز بهبود یابد . به طور مثال طبق نظر کارشناسان در درمان چنین بیماری هایی نیاز است تا قلب تقویت شده و همینطور خاصیت زعفران در درمان بیماری قلب دقیقا در تقویت قلب می باشد.

طبق تحقیقات نشان داده شده دلیل محبوبیت زعفران خواص بسیار زیادی این گیاه می باشد زعفران عموما با گرید زعفران سرگل و یا زعفران پوشال مورد توجه قرار گرفته است که خاستگاه آن عموما در خراسان جنوبی و مناطق زعفران قائنات می باشد. این گیاه ارزشمند می تواند با خاصیت غذا رسانی به ماهیچه های قلب با افزوده شدن در رژیم غذایی کمک شایانی در بهبود بیماری های قلبی داشته باشد.

زعفران ایرانی دارای کروسین و پیکروکروسین که این مواد امکان تقویت ماهیچه قلب را دارند می تواند موجب کاهش فشار خون و همینطور تقویت بطن قلب باشد . همینطور طبق تحقیقات یکی از متخصصین طب سنتی جناب دکتر کرد افشاری , شربت جلاب را یکی از بهترین مایعات در زمینه بهبود بیماری های قلبی می داند. این شربت با یک کیلوگرم شکر که همراه سه لیتر گلاب بر روی حرارت قوام آمده و با اضافه کردن یک گرم زعفران به محلول فوق می تواند یکی از مایعات موثر در تهییه شربت باشد که با رقیق کردن آن با آب سرد میل شود.

صادرات زعفران و همینطور فروش زعفران عمده به خارج از کشور یکی از دلایل مهم در تعیین خاصیت زعفران در بیماری های مختلف می باشد که متاسفانه بسیاری از ایرانیان در داخل از کشور از این موضوع بی خبر هستند.

 

Comments are closed.