توسعه طرح ارتقا كيفيت و شناسه توليد زعفران در امسال

خانه   اخبار   توسعه طرح ارتقا كيفيت و شناسه توليد زعفران در امسال

عضو شوراي ملي زعفران از اجراي وسيع طرح ارتقا كيفيت و شناسه توليد زعفران خالص ايراني در مزارع خراسان رضوي و جنوبي در سال جاري خبر داد.

علي حسني ـ نايب رييس انجمن توليدكنندگان و صادركنندگان زعفران خراسان جنوبي ـ در گفت‌وگو با خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: امسال طرح ارتقاء كيفيت و شناسه توليد زعفران خالص ايران با هدف افزايش كيفيت و توليد زعفران سالم در استان‌هاي خراسان رضوي و جنوبي اجرا مي‌شود كه اين طرح باعث كسب ارزش افزوده بيشتر و اعتلاي زعفران ايران خواهد شد.

وي افزود: هم‌اكنون در حال آماده‌كردن مراكز فرآوري زعفران در روستاهايي كه سهم بيشتري در توليد زعفران ايران دارند، هستيم تا همزمان با آغاز برداشت زعفران (اوايل آبان‌ماه) كشاورزان در مراكزي كه با رعايت تمامي مسائل بهداشتي در همان روستاي محل اقامت‌شان تجهيز مي‌شود، تحت نظارت و راهنمايي‌هاي كارشناسان كشاورزي و بهداشتي اقدام به جداسازي و فرآوري بهترين زعفران سالم و با كيفيت كنند.

نايب رييس انجمن توليد‌كنندگان و صادر‌كنندگان زعفران خراسان جنوبي ابراز اميدواري كرد با استمرار و توسعه‌ اين طرح سرانجام زعفران خالص با برند ملي زعفران ايران و با نام ايران در همه كشور‌ها جايگاه ارزشمند خود را براي هميشه حفظ و مستحكم كند.

حسيني پيشنهاد كرد به پاس زحمات كشاورزان، زعفران توليد‌شده در طرح ارتقاء كيفيت و شناسه زعفران خالص ايران «زعفران ملي» نام‌گذاري و از آن حمايت شود.

Comments are closed.