تفاهمنامه تحقیق و پژوهش در مورد زرشک و زعفران منعقد شد

خانه   اخبار   تفاهمنامه تحقیق و پژوهش در مورد زرشک و زعفران منعقد شد

با حضور استانداران خراسان رضوی و جنوبی؛
تفاهمنامه تحقیق و پژوهش در مورد زرشک و زعفران منعقد شد

خبرگزاری فارس: تفاهمنامه تحقیق و پژوهش در مورد زرشک، عناب و زعفران با حضور استانداران خراسان رضوی و جنوبی و معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خراسان رضوی صبح امروز در حاشیه نمایشگاه پژوهش در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شده بود، اظهار داشت: این نمایشگاه بهترین فرصت برای عرض اندام دستگاه‌های پژوهشی است.
رضا عبدالملکی با بیان اینکه با حمایت‌های استاندار این گونه کارهای بزرگ در خراسان شکل گرفته است، ابراز امیدواری کرد: در سال 90 بهترین نمایشگاه هفته پژوهش را برگزار کنیم.
وی حرکت علمی و پیشرفت رو به جلو کشور را مدیون پژوهش و فناوری عمومی دانست و ابراز داشت: به همت دانشگاه‌ها، موسسات دانش‌محور بر سند آموزشی تکیه شد و اساس این سند در کارگروه استان بر حوزه علم‌گرایی در حوزه پژوهش تاکید کردیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خراسان رضوی افزود: 4 هزار و 500 طرح در دستگاه‌های مختلف اجرایی مطرح شده است.
وی یادآور شد: یک هزار و 280 طرح در قالب فرآیند دانش‌محور انجام و در منشوری مناسب طرح به اجرا درآمد.
عبدالملکی با تاکید بر اینکه 491 طرح فرابخشی از میان 789 طرح اجرایی انتخاب شد، تصریح کرد: در حوزه‌های مختلف 516 طرح توصیفی و 338 ‌طرح در زمینه‌های کاربردی نیز داشتیم.
وی توضیح داد: امسال به همت استانداری خراسان رضوی بیش از 24 میلیارد و 800 میلیون تومان به کارهای پژوهشی اختصاص داده شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خراسان رضوی اعلام کرد: ضمن اینکه در دانشگاه‌های دولتی، آزاد و غیرانتفاعی سیر گرفتن دانشجو رو به افول است ولی در خراسان رضوی افزایش داشته‌ایم.
وی ابراز داشت: هم‌اکنون در خراسان رضوی حدود 253هزار دانشجو داریم که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشتیم ضمن اینکه در سال 88 حدود 7.4 درصد در دانشگاه‌ها در مقطع تحصیلات تکمیلی بوده‌اند که امسال 8.1 شده است.
عبدالملکی در رابطه با نمایشگاه پژوهش و فناوری افزود: سال گذشته 12 هزار متر مربع با 700 غرفه داشتیم که ولی امسال 20 هزار متر با 750 غرفه در اختیارمان است ضمن اینکه امسال واحد مسابقات، بورس ایده، داریم و بر روی آن کار می‌شود.

Comments are closed.