تعرفه گمرگی صادرات زعفران در تلاطم

خانه   اخبار   تعرفه گمرگی صادرات زعفران در تلاطم

تعرفه گمرگی صادرات زعفران در تلاطم

 

اگر در مورد صادرات زعفران تجربه ای داشته باشید اطلاعات کاملی در مورد تعرفه گمرکی صادرات زعفران در بسته بندی های بالای 30 گرم می دانید. البته این تعرفه بعد از چندین سال مشکلات زیادی برای فروشندگان زعفران و همینطور ایجاد حباب قیمت زعفران با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید لغو شد.

موضوعی که به شادی و موفقیت بیشتر صادرکنندگان زعفران و همینطور افزایش فروش زعفران کمک شایانی کرده بود. اما موضوع اصلی در اینجاست که مدتی است که دوباره این قانون اجرا شده و برای بسته بندی های بالای 30 گرم تعرفه 5 درصدی عوارض گمرکی دریافت می شود.

البته اجرای دوباره این قانون باعث ایجاد وهم در ذهن صادرکنندگان گشت و خبری که امروز ما به شما اطلاع می دهیم این تلاطم را بیشتر نمایان خواهد کرد.

گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که اشتباهی در این زمینه رخ داده و حتما در آینده ای نزدیک دوباره این عوارض به زمان قبل از خود باز خواهد گشت. باعث شگفتی است که چطور چنین قانونی بعد از مدت ها لغو دوباره فعال شده و البته بعد از مدت کوتاه چند هفته ای اعلام شده است که اجرای دوباره این قانون بتنها یک اشتباه بوده است.

ایمدواریم این موضوع به قیمت زعفران و همینطور صادرات زعفران و فروش زعفران داخلی لطمه ای ایجاد نکند و باعث فروش زعفران قیمت مناسب در داخل و خارج از کشور گرد.

Comments are closed.