بهترين داروي درمان افسردگي زعفران است

خانه   اخبار   بهترين داروي درمان افسردگي زعفران است

بهترين داروي درمان افسردگي زعفران است

 
زعفران يکي از محصولاتي است که در مناطق نيمه بياباني با زمستان هاي نيمه سرد و تابستان هاي گرم و خشک توليد مي شود. اين گياه زيبا در دل گلي که در اواسط پاييز مي رويد در آمده و اين رشته هاي قرمز رنگ زيبا داراي خاصيت و نکات بسيار زيادي مي باشد.

استفاده از زعفران از زمان هاي قديم در ايران نيز براي درمان بيماري هاي مختلفي استفاده مي شد. هنوز هم در طب سنتي در برخي بيماري ها مانند مشکلات قاعدگي , سرطان , مسکن براي درد و … از زعفران استفاده مي شود.

اين گياه بومي کشور ايران در موارد زيادي براي درمان بيماري هاي مختلف استفاده مي شود . به طور مثال سه مورد از استفاده هاي به جا از اين گياه پر از خاصيت , درمان و جلوگيري از آلزايمر , درمان و جلوگيري از سرطان و درمان و جلوگيري از افسردگي هاي مزمن مي باشد.

زعفران داراي طبع گرم بوده و با مصرف مداوم آن مي توانيد خنده را بر لب هايتان دوباره ببينيد. اين گياه داراي مواد موجودي در خود به نام هاي سافرانال و کروسين مي باشد که اين دو ماده مي تواند اثرات مختلفي در زمينه درمان بيماري افسردگي و نشانه هاي به جاي بگذارد. عموما براي درمان و رفع افسردگي زعفران را به صورت دم کرده و به ميزان کم در روز مصرف مي کنند که مصرف مداوم اين گياه موجب آرامش و همينطور شادي آوري و رفع افسردگي مي شود.

به همين دلايل است که زعفران داراي طرفداران زيادي در داخل و خارج از کشور يوده و ميزان صادرات زعفران و همينطور فروش زعفران در خارج از کشور رو به پيشرفت بوده و همينطور خريد زعفران و تقاضاي آن بسيار بالاست. البته ميزان قيمت زعفران و ارزش آن بسته به تلاش بسيار زياد براي توليد و فراوري اين محصول مي باشد.

Comments are closed.