با ایجاد بستر فروش مناسب بازار زعفران را متحول کنیم

خانه   اخبار   با ایجاد بستر فروش مناسب بازار زعفران را متحول کنیم

به گزارش ایانا از مشهد، کارشناس ارشد کشاورزی خراسان رضوی با اعلام این مطلب گفت: توجه به زیرساخت‌های تولید و استفاده از مراکز تحقیقی برای اجرا در بحث زعفران نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی خواهد داشت.

سوسن صادقی افزود: زعفران یک محصول استراتژیک در خراسان رضوی و کشور است و باید دستاوردهای تولید علمی و تکنولوژیکی در دنیا و آموزش‌های لازم از طریق متولیان کشاورزی از بدنه وزارت کشاورزی به بخش تولید منتقل شود.

وی با انتقاد از گسترش کشتزارهای زعفران در شهرهای دیگر کشور خاطرنشان کرد: باید با ایجاد الگوی کشت و سیاست‌گذاری مناسب، کشاورزان را از نگرانی، کشت، خرید و آینده زندگی خارج کرد.

صادقی به آبرسانی به کشتزارهای زعفران اشاره کرد و ادامه داد: آبرسانی به مزارع زعفران در سه ماه مانده به برداشت زعفران دغدغه اصلی زعفرانکاران است که باید برای چاره‌اندیشی کرد.

وی با اشاره به اینکه در 15 استان کشور کشت زعفران در سطح کوچک و بزرگ انجام می‌گیرد، تصریح کرد: ضرورت ندارد که کشت زعفران در استان‌های مانند فارس و چهارمحال و بختیاری صورت گیرد، بلکه باید کشت محصولات دیگر پیگیری شود.

صادقی تأکید کرد: مردم ایران، خراسان رضوی و جنوبی را به‌عنوان قطب زعفران می‌شناسند، لذا این نگاه ارزشمند باید مورد حمایت قرار گیرد./

Comments are closed.