امیدی به ثبات قیمت زعفران در سال 93

خانه   اخبار   امیدی به ثبات قیمت زعفران در سال 93

امیدی به ثبات قیمت زعفران در سال 93

این روز ها که روز های اول کاری سال 1393 را می گذرانیم می توان افزایش قیمت زعفران را به خوبی حس کرد . افزایش قیمتی که بدون هیچ دلیلی تنها با دست داشتن دلالان زعفران در این رسته کاری می توان دید , آن هایی که با انبار زعفران می توانند نبض این گیاه مظلوم را در دست بگیرند.

این روز ها با افزایش قیمت زعفران روبرو شدیم و امیدواریم مشکل و یا مشکلاتی برای صادرات زعفران پیش نیاید. قیمت زعفران قائنات در حال حاضر به هر یک کیلو گرم حدود 200 هزار تومان افزایش داشته است. عموما دلیل افزایش قیمت زعفران را فروش زعفران در شهر زیارتی مشهد می دانند که با ورود زائرین عزیز به شهر مشهد تقاضای این گیاه باستانی منطقه افزایش داشته و همین سبب شده است تا دندان دلال ها نیز تیز تر شود .

مطمعنا تنها حل کننده ی مشکل زعفران و قیمت زعفران در ایران تشکیل بانک زعفران می باشد که با حمایت دولت و تخصیص بودجه مناسب برای این گیاه بومی منطقه خراسان می توان دست سودجویان را از این بازار قطع نمود.

امید داریم تا در دولت تدبیر و امید در سال 1393 بتوان افزایش صادرات زعفران را داشته باشیم و همینطور در این سال با ثبات قیمت میزان فروش زعفران را تا حد ممکن بالا ببریم.

Comments are closed.